Uncategorized

Właściwa pielęgnacja włosów krok po kroku

Piękne, zdrowe włosy to marzenie większości kobiet, jak o nie dbać, aby były lśniące, gęste i mocne? Warto kierować się kilkoma regułami, o których można przeczytać poniżej.

Zdrowa dieta

Niezależnie od tego, czy zastosuje się najtańsze, drogeryjne kosmetyki do włosów, czy zdecyduje się na pielęgnację przy użyciu produktów z wyższej półki kerastase, nie można będzie osiągnąć dobrych efektów, jeżeli sposób odżywania będzie pozostawiał wiele do życzenia. Pielęgnację włosów trzeba zacząć od wewnątrz. Dieta powinna być bogata w różnego rodzaju witaminy oraz minerały, warto jeść dużo owoców oraz warzyw, które dostarczają wielu potrzebnych składników odżywczych. Dobrze na włosy wpływa również picie naturalnych soków oraz spożywanie surówek.

Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne

Najważniejszym kosmetykiem do włosów jest oczywiście szampon. Nie każdy jednak myje włosy w odpowiedni sposób. Przed myciem trzeba spłukać je chłodną wodą, następne w rękach spienić szampon i dopiero wtedy nałożyć go na włosy, przy tym warto postarać się, aby ich za bardzo nie splątać. Posiadaczki długich włosów powinny zadbać też o zakup odpowiedniej odżywki. Dobrym rozwiązaniem będą kosmetyki profesjonalne np. kerastase, które można kupić zazwyczaj w salonach fryzjerskich lub sklepach fryzjerskich. Obecnie trudno odnaleźć się w gąszczu informacji dotyczących pielęgnacji włosów, nie mniej jednak po pewnym czasie można odróżnić porady wartościowe od tych, które nie są godne uwagi i nie warto się do nich stosować.

Możliwość komentowania Właściwa pielęgnacja włosów krok po kroku została wyłączona