Uncategorized

Świeca zapachowa – jak wybrać idealną?

Świeca zapachowa to niezwykły przedmiot. Choć zwykle jest ona niewielka to jednak wpływa na niepowtarzalną atmosferę w całym wnętrzu. Ponadto, delikatna świeczka zapachowa to subtelny dodatek, który pięknie zdobi każde pomieszczenie, zarówno nowoczesne, jak i to bardziej klasyczne.

Czym należy kierować się podczas wyboru świecy zapachowej?

Głównym kryterium, które powinno być brane pod uwagę podczas wyboru świecy zapachowej powinien być oczywiście jej zapach. W bogatej ofercie sprzedaży dostępne są bowiem bardzo zróżnicowane pod tym względem produkty, które jednak wpisują się w cztery główne aromaty zapachowe. Są to zatem nuty: kwiatowa, orientalna, drzewna oraz owocowa. Nuta kwiatowa sprzyja odprężeniu i relaksowi. Tego typu zapachy wprowadzają romantyczną atmosferę. Wśród nich wymienić można choćby różę, pelargonię czy lilię. Zapachy orientalne przywodzą na myśl dalekie podróże oraz wprowadzą nieco tajemniczy nastrój. Jest on osiągany za pomocą aromatu kawy, wanilii, cynamonu czy piżma. Zapachy świerku, wierzby czy drzewa sandałowego stanowią zwykle bazę dla innych zapachów. Są dymne i ciepłe oraz nadają nawet surowym pomieszczeniom wrażenie przytulności. Natomiast świeże zapachy owocowe, w tym: limonki, bergamotki czy eukaliptusa dodają sił i energii do działania.

Wybór zapachu w zależności od danego pomieszczenia

Świece zapachowe powinny być wybierane w zależności od przeznaczenia danego wnętrza. Świeczka zapachowa (dostępna na Cocolita.pl) w sypialni powinna bowiem sprzyjać rozluźnieniu, natomiast funkcjonalna świeca zapachowa w kuchni powinna maskować nieprzyjemne zapachy. W związku z tym zapachy kwiatowe to optymalny wybór do sypialni, natomiast drzewne podczas relaksującej kąpieli w łazience. Zapachy cytrusowe sprawdzą się w kuchni i biurze, gdzie statecznie zamaskują przykre zapachy i pobudzą do działania, natomiast orientalne – w salonie.      

Optymalny kształt i wielkość świecy zapachowej

Świece zapachowe oferowane są w przeróżnych kształtach i wielkościach. Podczas ich wyboru warto pamiętać o tym, że świeca o pojemności około 200 ml wypełni skutecznie aromatem pomieszczenie o wielkości około 10 m2. W przypadku większych pomieszczeń należy zwiększyć rozmiar lub ilość wypalanych świec.

Możliwość komentowania Świeca zapachowa – jak wybrać idealną? została wyłączona