Uncategorized

Zrób to sam! Domowe żele pod prysznic dla każdego

Coraz częściej poruszany jest temat toksycznych składów żeli pod prysznic dostępnych w sklepach. Wiele osób więc stara się na własną rękę stworzyć własne, domowe płyny, które nie podrażnią skóry i będą zawierać tylko i wyłącznie sprawdzone składniki.

Jak zrobić domowy żel pod prysznic?

Żele pod prysznic dostępne w sklepach najczęściej zawierają detergenty, które mogą podrażniać skórę. Wśród nich najpopularniejszymi są składniki SLS i SLES, które najczęściej stosuje się do mycia silników samochodowych i produkcji płynów do mycia naczyń.

Warto jednak poświęcić kilka minut, aby stworzyć własny żel. Potrzebne do niego jest jedynie kilka składników, takie jak: 500 mililitrów wody oraz 50 gram naturalnego mydła roślinnego. Mydło należy zetrzeć na tarce i wymieszać z gorącą (zagotowaną) wodą. Kiedy wszystko ostygnie, należy sprawdzić konsystencję żelu, ponieważ może okazać się zbyt gęsty. Wówczas należy dolać gorącej wody i ponownie całość wymieszać. Po wszystkim warto dodać do niego kilka kropli olejku eterycznego, aby wzbogacić swój domowy żel do korzystania pod prysznicem ciekawym zapachem.

Zamiast naturalnego mydła roślinnego, można dodać również płatki mydlane, jednak ich cena jest – w stosunku do naturalnego mydła roślinnego – znacznie droższa.

Natura w pełnej krasie

Domowe żele pod prysznic to doskonały sposób na zachowanie higieny i pielęgnację swojej skóry produktami, które nie mają żadnych tajemnic. Z ich pomocą można zadbać o siebie i delikatne ciało w najlepszy możliwe sposób, z dala od nieznanych składników.

Możliwość komentowania Zrób to sam! Domowe żele pod prysznic dla każdego została wyłączona