Kosmetyki

Co daje dobry krem pod oczy?

Właściwie dobrany krem pod oczy powinien być podstawą codziennej pielęgnacji skóry. Dla wielu kobiet – już jest. Warto dowiedzieć się dlaczego ten niepozorny kosmetyk jest ważny dla wyglądu i kondycji wrażliwego rejonu okolicy oczu.

Opóźnia starzenie

Dobry krem do stosowania pod oczy pozwala na opóźnienie procesu starzenia. Dzięki niemu zmarszczki (kurze łapki) pojawiają się później. Dobre jakościowo kremy zawierają składniki, które poprawiają gęstość i elastyczność skóry, co wpływa na dłuższe utrzymanie jej młodego wyglądu. Odtwarzanie włókien kolagenowych w widoczny sposób przyczynia się do poprawy kondycji skóry, a nawet pomaga redukować widoczność zmarszczek. Z tego powodu ważne jest by korzystać z dobrych kremów pod oczy już w wieku dwudziestu lat, kiedy organizm spowalnia produkcję naturalnego kolagenu. Dodatkowe wsparcie pomoże utrzymać świetny wygląd skóry.

Niweluje zmęczenie

Wiele osób boryka się z problemem jakim są sińce czy worki pod oczami. Wystarczy zbyt mała ilość snu, by dookoła oczu pojawiła się nieestetyczna opuchlizna. Dobry krem pod oczy powinien zawierać wyciągi z arniki, które pozwalają na usunięcie oznak zmęczenia. Podobnie jest z uczuciem zmęczonych oczu. W takim wypadku pomóc mogą jedynie nawilżające krople do oczu oraz właściwie dobrany krem pod oczy. Osoby, które dużo pracują przed monitorem powinny wybierać kosmetyk w formie chłodzącego żelu, który można nakładać również na powieki. To natychmiastowa ulga dla zmęczonych oczu, w związku z tym krem taki można traktować też jako doraźny ratunek.

Możliwość komentowania Co daje dobry krem pod oczy? została wyłączona