paznokcie

Kiedy może się przydać żel ibd?

Żel od firmy ibd to preparat powszechnie używany w salonach manicure. Nadaje się też do użytku w warunkach domowych. Konieczne jest jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu, czyli lampy UV. Kiedy się je stosuje?

Przedłużanie paznokci

Żele ibd są stworzone do przedłużania naturalnej płytki paznokcia i nadawania jej pożądanego kształtu. Żele te są trójfazowe. Składają się z bonder, builder i cleanser. Co ważne, utwardza się je w lampie emitującej promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu są wyjątkowo trwałe i mocne. Na żele można nałożyć zwykły lakier do paznokci lub lakier hybrydowy. Ich jakość sprawia, że na pierwszy rzut oka nie można odróżnić ich od naturalnych paznokci.

Naprawy

Żel ibd można też wykorzystać do przedłużania pojedynczych paznokci. Nie jest to częsta praktyka, ale zdarza się, że piękne i zadbane paznokcie potrzebne są na już… a jeden akurat się złamał. Zamiast robić od razu wszystkie pazurki, można ograniczyć się do naprawienia tego jednego, który został uszkodzony.

Uzupełnienia

Bardzo ciekawe jest to, że żele ibd można wykorzystać także do uzupełniania wcześniej wykonanych tipsów. Jeśli po ok. miesiącu od nałożenia żelu i hybrydy pojawią się nieestetyczne odrosty paznokcia, to można naprawić ich wygląd bez konieczności usuwania całych żeli. Wystarczy odsunąć skórki i spiłować masę, czyli przykładowo – hybrydę. Dopiero na oczyszczoną płytkę nakłada się nową warstwę żelu. Koniecznie należy uważać by przejście między żelem a paznokciem było jak najbardziej gładkie, a przez to też wyglądało naturalnie.

Możliwość komentowania Kiedy może się przydać żel ibd? została wyłączona