blaszki do stępli
paznokcie

Blaszka do stempli pozwoli szybko ozdobić paznokcie

Każda kobieta chciałaby mieć świetnie wyglądające paznokcie. Najlepiej by było, jakby można było mieć na nich dużo różnych, nietypowych kształtów oraz takich, których osiągnięcie za pomocą zwykłego pędzelka czy sondy do paznokci zajmowałoby ogrom czasu i wysiłku. Blaszka do stempli pędzi z pomocą! Dzięki niej można nałożyć mnóstwo różnych kształtów w ekstremalnie krótkim czasie.

Czym jest blaszka do stempli?

To bardzo proste i w zasadzie jest tym, na co wskazuje jej nazwa. Jest to (zazwyczaj) niewielka blaszka, w której znajdują się w małych odstępach różne wgłębienia o konkretnych kształtach. Odbicie ich na stempelku pozwala na przeniesienie kształtu na paznokcie i cieszenie się pięknymi ozdobami, a to wszystko w zaledwie parę chwil.

Jest bardzo prosta w użyciu

Nie należy się bać, że coś będzie zbyt skomplikowane. Blaszki do stempli (https://puderek.com.pl/180-stemple-i-blaszki) do niemal to samo co zwykła pieczątka, jedynie wymaga ona nieco więcej precyzji, której zdecydowanie uda się nabrać po kilku użyciach.

Jak jej użyć? Oto instrukcja w kilku krokach, natomiast wpierw należy wiedzieć, że przed nałożeniem stempla paznokieć powinien być pomalowany bazowym kolorem, jednak te kroki są tutaj pominięte.

  1. Należy wybrać jeden z dostępnych wzorów na blaszce
  2. Następnie trzeba pomalować go niemałą ilością lakieru, ponieważ powinien on być w całości zakryty
  3. Za pomocą specjalnej dodatkowej blaszki ściągnąć nadmiar lakieru (powinien zostać tylko ten w zagłębieniu blaszki, wszystko inne należy usunąć)
  4. Przycisnąć stempel do wzoru, trzeba zrobić to dosyć mocno
  5. Odbity na stemplu wzór nałożyć na paznokieć i przycisnąć. Można dodatkowo „pobujać” nim, dla uzyskania pewniejszego efektu
blaszki do stępli

Gotowe. Po odsunięciu stempla na paznokciu powinien znaleźć się wybrany wzór. Warto też pamiętać, że w ten sposób nałożone wzory mogą być nietrwałe i szybko zniknąć, więc dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć je warstwą lakieru utrwalającego, ewentualnie nabłyszczającego.

Można eksperymentować

Bardzo często wydaje się, że takie blaszki do stempli pozwalają na otrzymanie konkretnego, jednokolorowego kształtu, a to nie do końca jest prawdą. W zasadzie jest tutaj dana spora dowolność, natomiast użycie do jednego stempelka kilku różnych lakierów do paznokci jest stosowane dosyć często i pozwala to osiągnąć bardzo fajny efekt. Co więcej, jeśli posiada się troszkę więcej czasu, można jeszcze upiększyć otrzymany wzór za pomocą dodatkowych narzędzi do paznokci.

Możliwość komentowania Blaszka do stempli pozwoli szybko ozdobić paznokcie została wyłączona