Uncategorized

Jakie pędzle muszą znaleźć się w każdej kosmetyczce?

Bardzo trudno jest dobrać właściwy zestaw kosmetyków i produktów, które powinny znaleźć się w damskiej kosmetyczce. Tym bardziej, że kosmetyczka jest bardzo często noszona w torebce. Oznacza to, że nie może być zbyt ciężka. Równocześnie musi zawierać wszystkie rzeczy bez, których nie można poprawić makijażu. Co jest totalnym must have?

Pędzle

Makijażu bez pędzli po prostu nie da rady poprawić. Cienie do powiek można nałożyć palcem, ale z pudrem to już nie wykonalne. Najlepiej jest mieć, więc ze sobą poręczny pędzel do pudru. Może on mieć krótkie włosie i skróconą rączką. Idealnie nada się pędzel typu kabuki. Bardzo ważne są też pędzle do korektora. Można też wykorzystać je do nałożenia różu i bronzera, a nawet cieni do powiek. Wszystko jest kwestią dobrego roztarcia produktu. Warto poświęcić na to chwilkę. 

Lusterko

Drugą ważną rzeczą w kosmetyczce jest lusterko. W końcu, jak użyć pędzli do korektora, jeśli nie widzi się własnej twarzy? To byłoby niezwykle trudne. Lusterko zdecydowanie ułatwi poprawianie i kontrolowanie wyglądu nawet w miejscach, w których nie ma łazienki lub toalety. To najwygodniejsze możliwe rozwiązanie. 

Płyn do demakijażu

W torebce przyda się też mała buteleczka płynu do demakijażu. Używanie pędzli do korektora wymaga pewnej wprawy. Warto, więc mieć możliwość ewentualnych poprawek, jeśli ręka się jednak omsknie. Płyn może też posłużyć do usunięcia śladów rozmytego tuszu do rzęs, czy roztartej szminki. Będzie też niezbędny, jeśli sytuacja zmusi do zmycia całego make-up’u.

Pędzle do korektora można nabyć w ofercie sprzedażowej sklepu Cocolita.

Możliwość komentowania Jakie pędzle muszą znaleźć się w każdej kosmetyczce? została wyłączona