Uncategorized

Olaplex 3, olejowanie, hennowanie – jakie włosy potrzebują szczególnej troski i pielęgnacji?

Jest wiele metod poprawiania kondycji włosów. Olaplex 3 regeneruje je, oleje nawilżają, a nakładanie henny lub cassi sprawia, że są grubsze. Zabiegi regenerujące są, więc stosowane w różnych przypadkach i na różne problemy. Jakie włosy są szczególnie wymagające? Jakie potrzebują wyjątkowej pielęgnacji?

Wysoko porowate


Włosy wysoko porowate wyglądają na zniszczone. Mają tendencję do puszenia się i przesuszania. Wymagają wyjątkowo dużej uwagi ze strony właścicielki. Bez odpowiedniej pielęgnacji mogą być nieprzyjemne w dotyku i szorstkie. Dobrze jest, więc przynajmniej raz w miesiącu użyć olaplex 3 lub olejować włosy przed każdym ich myciem. To dość uciążliwe rozwiązanie, bo zmywanie oleju nie jest takie proste i zajmuje sporo czasu.

Po ciąży


Wiele kobiet skarży się, że po ciąży i po karmieniu piersią ich włosy przestały dobrze wyglądać. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie. Oczywiście, samo nakładanie kosmetyków i preparatów na włosy nie zatrzyma wypadania włosów. Może jednak pomóc poprawić ich wygląd. Dzięki temu fryzura przetrwa chwilową zawieruchę w organizmie.

Przy uprawianiu sportu


Niektóre dyscypliny szczególnie narażają włosy. Najbardziej niebezpieczne jest pływanie i inne sporty wodne. Chlorowana woda może uszkodzić strukturę włosa, więc niezbędne jest pielęgnowanie ich tak często jak to tylko możliwe. Najlepiej jest, więc regularnie nakładać olaplex 3 lub maski.

Możliwość komentowania Olaplex 3, olejowanie, hennowanie – jakie włosy potrzebują szczególnej troski i pielęgnacji? została wyłączona