leki i suplementy

Kwas DHA

O istotności dobrej jakościowo i ilościowo diety u kobiet w ciąży i karmiących już od dawna wiadomo, jest ona konieczna, by zarówno dziecko jak i matka mogli w sposób bardzo korzystny przejść ten piękny okres.

Suplementacja kwasem dokozaheksaenowym, czyli inaczej DHA jest niezmiernie ważna w okresie ciąży i karmienia piersią. Kwas ten można znaleźć w takich preparatach jak Prenatal DHA.

Zalety stosowania DHA:

– profilaktyka przedwczesnego urodzenia dziecka,

– lepszy rozwój siatkówki oka i mózgu u dziecka,

– lepsze funkcjonowanie układu nerwowego,

– zmniejszenie ryzyka alergii u dziecka.

W Polsce większość kobiet cierpi na niedobór kwasu dokozaheksaenowego, znajduje się on przede wszystkim w tłustych rybach morskich, które jak wiadomo nie są ulubionym pokarmem Polaków.

Dlatego kobiety w ciąży i karmiące powinny zażywać suplementy z kwasem DHA. Ludzki organizm ma ograniczone możliwości syntezy tego kwasu, dlatego też najlepiej jest go dostarczać w gotowej formie. Jest to ważne ze względu na intensywny rozwój dziecka w łonie matki.

Jak wiadomo na zdrowie i pewne predyspozycje dziecka można już wpływać w okresie płodowym. Inteligencja, lepsze predyspozycje obronne w zakresie chorób cywilizacyjnych oraz lepszy wzrok to tylko kilka czynników, które można wywołać za pomocą suplementacji kwasem DHA.

Pomyśl o swoim dziecku już od najwcześniejszych chwil jego istnienia i podaruj mu lepsze życie!

Możliwość komentowania Kwas DHA została wyłączona