Akcesoria

Jak prawidłowo używać roller kwarcowy?

Na pierwszy rzut oka korzystanie z rollera do twarzy może wydawać się dość skomplikowanym zadaniem, ale na szczęście wcale tak nie jest. Z tego niesamowitego gadżetu można skorzystać nie tylko podczas wieczornego odpoczynku, ale również rano, kiedy to skóra twarzy potrzebuje pobudzenia i orzeźwienia.

O czym należy pamiętać podczas masażu?

Aby znacząco zwiększyć efekty masażu, można kwarcowy roller schłodzić w lodówce. Bardzo ważne jest także to, aby masaż wykonywać zawsze na idealnie oczyszczonej skórze twarzy. W zadaniu tym pomóc może profesjonalne serum albo sprawdzony olejek. Po zakończeniu masażu należy dokładnie oczyścić roller kwarcowy. Umyte wałeczki najlepiej pozostawić na nasłonecznionym miejscu. Zaleca się używanie średniego nacisku tak, aby skóra po masażu była lekko zaczerwieniona.

Jak prawidłowo masować twarz?

Masaż można rozpocząć od jednej strony twarzy, a następnie przejść na drugą. Najlepiej zacząć od czoła wykonujące powolne ruchy od dołu czoła do góry. Po wymasowaniu czoła, można następnie przejść do masażu brwi. Ruchy należy wykonywać bezpośrednio w kierunku skroni. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim masowanie skóry pod oczami, która jak powszechnie wiadomo jest bardzo delikatna. Roller kwarcowy należy prowadzić od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Kolejnym etapem jest masowanie policzków i okolic ust. Nie można zapominać także o masażu szczęki i szyi.

Możliwość komentowania Jak prawidłowo używać roller kwarcowy? została wyłączona