Akcesoria

Stopery do uszu- jakie mamy do wyboru?

Stopery do uszu to artykuły często wybierane, zwłaszcza przez osoby pracujące w miejscach o dużym natężeniu hałasu. Inwestują w nie także osoby, które z pewnych przyczyn mają trudności ze snem i do pełnego relaksu potrzebują przestrzeni pozbawionej dźwięków. Używa się ich także podczas podróży, w bibliotece i w licznych miejscach, w których nie można skoncentrować się przez hałas.

Czym są stopery do uszu?


Stopery do uszu są to specjalne zatyczki dopasowane kształtem do konstrukcji ucha. Produkty te wykonane są z delikatnych, elastycznych materiałów, które idealnie dopasowują się do kształtu kanału usznego. Jakie powinny być dobre stopery do uszu? Przede wszystkim muszą być wygodne. Nie powinny powodować ucisku, bólu czy jakiegokolwiek dyskomfortu. W takich zatyczkach powinnyśmy komfortowo spać w każdej pozycji.

Rodzaje stoperów do uszu- co mamy do wyboru?


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich zatyczek do uszu. Ostateczna decyzja jest kwestią indywidualną. Dla każdej osoby inny rodzaj zatyczek może okazać się komfortowy. Nie bez znaczenia jest też cel ich stosowania. Przed wyborem danego modelu warto porównać ze sobą wszelkie dostępne opcje i przejrzeć asortyment dobrze zaopatrzonego sklepu, takiego jak ten: https://www.nowafarmacja.pl/stopery-do-uszu.

Dostępne stopery do uszu w aptekach to:

stopery silikonowe- wkładane do kanału usznego, perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ucha. Ochraniają swojego użytkownika zarówno przed hałasem, jak i wodą. Przydają się więc nie tylko do spania, ale też na basen czy na wakacyjny wyjazd nad morze,
stopery do uszu piankowe- modele wykonane z pianki skutecznie tłumią hałasy. Wystarczy je ścisnąć, umieścić w uchu, a same rozprężą się, wypełniając kanał uszny,
stopery gumowe- wytrzymałe akcesoria, wielokrotnego użytku. Można je bez trudu oczyścić. Dostępne w kilku rozmiarach. Nie dopasowują się do kanału usznego tak dobrze jak powyższe modele, ponadto są trwałe, a więc nie są zalecane ludziom o wrażliwych uszach,
stopery woskowe- składające się z wełny nasączonej woskiem, parafiną oraz wazeliną. Ich tłusta powierzchnia sprawia, że łatwo je umieścić w uchu. Trzeba jednak pamiętać, aby je wcześniej ogrzać, dzięki czemu staną się bardziej elastyczne.


Jakie zatyczki do spania wybrać?


Stopery do uszu do spania muszą być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Nie powinny wypadać wraz ze zmianą pozycji spania. Najlepsze stopery do uszu muszą być wykonane z miękkiego i elastycznego materiału. Do wyboru mamy jednorazowe zatyczki, na przykład te z miękkiej pianki czy też formowalne zatyczki. Niektórym osobom przypadną do gustu modele wielokrotnego użytku, z których można korzystać przez kilka nocy. Popularnością cieszą się między innymi stopery do uszu 3m.

Możliwość komentowania Stopery do uszu- jakie mamy do wyboru? została wyłączona