masażer do skóry głowy
Akcesoria

Spa dla włosów i skóry głowy

Domowe spa to coraz popularniejszy sposób na relaks i odprężenie w domowym zaciszu. Dotyczy to nie tylko zabiegów na ciało, ale również zabiegów na skórę głowy, wśród których największą popularnością cieszy się masaż. Do jego wykonania wystarczy tylko masażer do głowy. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Masażer głowy – rodzaje i zastosowanie

Masażer do włosów występuje na rynku w bardzo wielu modelach i kształtach. Do najchętniej wybieranych należy masażer z drucików o charakterystycznym kształcie – tak zwany pajączek. To niedrogi przyrząd, z pomocą którego można szybko i łatwo wykonać relaksujący masaż. Dużym powodzeniem cieszy się też masażer do skóry głowy w formie silikonowej szczotki z miękkimi kolcami. Ten rodzaj doskonale sprawdzi się pod prysznicem jako dodatek do zabiegów mycia włosów i kuracji z użyciem odżywki. Można również wybrać elektryczny masażer do skóry głowy. Takie urządzenie to większy wydatek – zazwyczaj jego cena to kilkaset złotych. Masażer elektryczny posiada zaprogramowane tryby masażu, jest więc wygodniejszy w użyciu, ponieważ z jego pomocą można łatwo wykonać dłuższy masaż, nie męcząc przy tym rąk.

Korzyści z masowania skóry głowy

Masażer skóry głowy bardzo korzystnie wpływają na kondycję skalpu i włosów. Niezależnie od wybranego rodzaju, masażer głowy pobudza ukrwienie tego obszaru, co przekłada się na lepsze odżywienie cebulek włosów. To również zabieg relaksujący i odprężający. Pozwala obniżyć napięcie, zwalczyć bóle głowy i wspomóc w niwelowaniu skutków stresu.

Dzięki łatwości zastosowania, masażer do włosów może być też towarzyszem codziennych kąpieli i mycia głowy. Model silikonowy będzie doskonałym narzędziem do stosowania razem z szamponem i odżywką, dzięki czemu składniki odżywcze z kosmetyków łatwiej dotrą do głębszych warstw skóry i włosów. Niezależnie od wybranego modelu masażer do skóry głowy będzie bardzo przydatnym narzędziem, który pozwoli zadbać nie tylko o zdrową skórę i ładne, zadbane włosy, ale też o samopoczucie i odprężenie po stresującym dniu.

Możliwość komentowania Spa dla włosów i skóry głowy została wyłączona