kominek do wosków
Akcesoria

Wszystko, co trzeba wiedzieć o woskach i zapachowych

Woski zapachowe do kominków cieszą się ogromną popularnością. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych świec. Woski zapachowe to nic innego, jak małe kosteczki, które w trakcie roztapiania wydzielają przyjemny zapach. Warto zatem wiedzieć o nich nieco więcej.

Zalety wosków zapachowych

Dużą zaletą wosków zapachowych jest z pewnością to, że są one znacznie tańsze w porównaniu z tradycyjnymi świecami. Niższa cena jednak wcale nie oznacza niższej jakości. Jak wspomniano, woski sprzedawane są w formie niewielkich kosteczek. Daje to możliwość przetestowania różnych zapachów. Co więcej, kostki z wosku można dzielić na mniejsze porcje bądź do kominka włożyć można więcej niż jedną kostkę. Pozwala to na kontrolę intensywności zapachu. Koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o możliwości łączenia ze sobą różnych zapachów. Dzięki temu każdy stworzyć może własną kompozycję zapachową.

Palenie wosku zapachowego

Aby korzystać z wosku zapachowego, konieczny jest kominek do wosków (kupisz go np. na stronie: https://puderek.com.pl/62-kominki-do-woskow). Każdy kominek składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest miska, w której umieszcza się wosk. Drugim jest miejsce, w którym znajduje się podgrzewacz. Przy kupnie kominka do wosków pamiętać trzeba, aby był on odpowiednio wysoki. Najlepiej, aby jego wysokość wynosiła 10-12 cm. Jeśli kominek będzie za niski, to wosk może się przegrzewać. Aby cieszyć się aromatem wosku zapachowego, należy jego kostkę lub kostki umieścić w misie, a następnie podpalić rozgrzewacz.

Usuwanie wosku z kominka

Wosk zapachowy może być używany wielokrotnie. Kiedy w końcu straci on swój zapach, należy go usunąć z kominka. Można to zrobić za pomocą ręcznika papierowego. Po tej czynności pamiętać trzeba, aby dokładnie umyć misę.

Możliwość komentowania Wszystko, co trzeba wiedzieć o woskach i zapachowych została wyłączona