Akcesoria

Połówki rzęs. Idealnie podkreślają i otwierają oczy

Za pomocą sztucznych rzęs można uzyskać wyrazisty makijaż oka. Jeśli jednak efekt ma być stylowy, ale naturalny, warto pomyśleć o zakupieniu połówek rzęs. To jeden z ostatnich hitów w make-upie!

Połówki rzęs – co to jest?

Połówkami rzęs nazywa się sztuczne rzęsy na pasku, które posiadają połowę długości rzęs standardowych – pełnowymiarowych. Dzięki temu, że są krótsze, mogą podkreślić oczy, jednak makijaż z nimi wykonany nie jest tak dramatyczny.

Takie rzęsy wykonuje się z dwóch typów materiałów – włosków syntetycznych albo pochodzenia naturalnego, na przykład włosków zwierzęcych lub wysterylizowanych ludzkich włosów.

Dzisiaj połówki rzęs są wybierane bardzo chętnie na różne okazje, w tym między innymi na przyjęcia, randki, ale również niektóre kobiety noszą je na co dzień.

Zalety sztucznych rzęs połówek:

  • delikatnie podkreślają oczy,
  • powodują optyczne otwarcie oczu,
  • nadają się na każdą okazję,
  • są łatwe w zakładaniu.

Jak wybrać najlepsze połówki rzęs na pasku?

W sprzedaży można znaleźć różne typy rzęs połówek. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Bardzo popularne są oferowane przez markę Ardell połówki rzęs produkowane ze sterylizowanych włosków ludzkich. Są bardzo miękkie i delikatne, a przy tym wyglądają naturalnie, dlatego dobrze komponują się z rzęsami.

Dodatkowo, za rzęsy na pasku Ardell wcale nie trzeba płacić dużo – można kupić je już za kilkanaście złotych i korzystać z nich wielokrotnie.

Połówki rzęs – zakładanie krok po kroku

Założenie połówek rzęs odbywa się tak samo, jak rzęs pełnowymiarowych. W tym celu należy nałożyć na nie klej, a następnie przyłożyć je do powieki, wymodelować i docisnąć.

Sztuczne rzęsy można także zakładać z wykorzystaniem dedykowanych aplikatorów – są one polecane dla osób, które nie mają wprawy w ich stosowaniu. Z aplikatorem założenie połówek rzęs oraz rzęs całych jest szybkie, łatwe i wygodne.

Możliwość komentowania Połówki rzęs. Idealnie podkreślają i otwierają oczy została wyłączona