Akcesoria

Zaciskarki czy klipsy do paznokci – co wybrać?

W profesjonalnych sklepach z artykułami kosmetycznymi można znaleźć nie tylko zaciskarki, ale również specjalne klipsy do paznokci. Oba akcesoria są niesłychanie przydatne przy modelowaniu paznokci, dlatego też warto dokładnie się z nimi zapoznać.

Co wybrać?

Osoby, które w pierwszej kolejności pracują głównie na żelach, mogą skorzystać z dobrodziejstwa zacisków i klipsów. Do zaciskania żelowego tunelu najlepiej sprawdzą się zaciskarki. Jeżeli chodzi o akryle, to w tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będą klipsy do paznokci. Wybór konkretnego rozwiązania w dużej mierze zależy od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Zaciskarka jak powszechnie wiadomo największy nacisk ma na wolnym brzegu paznokcia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że najlepiej sprawdzi się w przypadku sztywnego żelu. Klipsy zdecydowanie lepiej poradzą sobie w przypadku silikonu, który jest dość elastyczny. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto sprawdzić oba rozwiązania, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze akcesoria.

Co warto wiedzieć?

Klipsy na paznokcie są zdecydowanie mniej wytrzymałe od zaciskarki. W dużej mierze wynika to oczywiście z tego, że najczęściej wykonane są one z plastiku. Większość producentów oferuje zaciskarki ze stali nierdzewnej, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Przy odpowiedniej pielęgnacji i systematycznej dezynfekcji oba akcesoria mogą służyć nawet kilka lat. Dla wielu osób modelowanie tunelu klipsem jest znacznie mniej komfortowe. Problemy pojawiają się przede wszystkim u osób, które mają delikatne dłonie.

Możliwość komentowania Zaciskarki czy klipsy do paznokci – co wybrać? została wyłączona