Na co zwrócić uwagę wybierając chusteczki dla niemowląt
Akcesoria

Na co zwrócić uwagę wybierając chusteczki dla niemowląt?

Chusteczki dla niemowląt są integralną częścią produktów i wyprawki dla dzieci. Na przykład wielokrotnie uratują życie rodzicom, którzy chcą szybko wyczyścić usta lub ręce swojego dziecka podczas spaceru. Doskonale sprawdzają się również jako element codziennej higieny w czasie przewijania niemowlaka. Na rynku można jednak znaleźć wszystkie rodzaje chusteczek nawilżanych, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać te, które będą najbardziej odpowiednie dla dziecka.

Jakie wybrać chusteczki dla niemowlaka – chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane dla noworodków to przede wszystkim praktyczne akcesorium, które pomaga rodzicom na co dzień dbać o skórę dziecka. Na początek do czyszczenia pośladków przy każdej zmianie pieluchy. Chusteczki z łatwością usuwają to, co omija zwykła chusteczka (sucha), czyli plamy oraz odświeżają skórę dziecka. Z biegiem czasu przyda się podczas spacerów i posiłków. Można sprawnie wytrzeć twarz i ręce dziecka, które szybko się brudzą. Zwłaszcza na etapie aktywnego zwiedzania i poznawania świata. Zaletą chusteczek dla niemowląt jest to, że są zawsze gotowe do użycia. W przeciwieństwie do chusteczek wielokrotnego użytku nie jest wymagane ich moczenie. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że dzieci stają się coraz bardziej aktywne z wiekiem. Dobre chusteczki dla niemowląt powinny zawierać takie składniki, jak:

  • nawilżające, czyli panthenol, gliceryna, czy allantoina
  • naturalne nawilżające
  • regenerujące, czyli np. ekstrakty z rumianku, nagietka, aloesu
  • działające przeciwzapalnie i natłuszczająco.
chusteczki dla niemowląt

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru chusteczek dla niemowlaka?

Na rynku istnieje wiele chusteczek nawilżanych, które różnią się głównie składem, a także ilością sztuk w opakowaniu, wielkością chusteczki, zapachem, szczelnością opakowania czy ilością nasączonej wody. Jednak na skład powinno zwrócić się największą uwagę. Przede wszystkim dlatego, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Ponadto podobnie jak w przypadku skóry dorosłych, niemowlęta mogą być uczulone na niektóre składniki wilgotnych chusteczek. Dlatego tylko pojawi się reakcja alergiczna, jak najszybciej takie chusteczki należy wyrzucić. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z tego rodzaju wszystkich produktów. Czasami trzeba przetestować dwa lub trzy różne rodzaje chusteczek, aby wybrać odpowiednie dla swojego dziecka. Najlepszym sposobem na uniknięcie alergenów jest poznanie składu produktu. Analizując cały skład, należy również zwrócić uwagę na jego kolejność. Te, które znajdują się na początku – są ważniejsze i jest ich więcej niż te na końcu. Jeśli więc znajdziesz konserwanty na końcu składu, można założyć, że produkt nie zawiera wielu konserwantów. Niektóre chusteczki dla niemowląt zawierają również substancje odżywcze, takie jak miód, alantoina, ekstrakt z migdałów i witamina E. Takie produkty nie tylko oczyszczają skórę dziecka, ale także chronią, wspomagają regenerację naskórka, a nawet ją wygładzają. Dobór chusteczek nawilżanych zależy głównie od skóry niemowlęcia.

Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę wybierając chusteczki dla niemowląt? została wyłączona