pilniki do paznokci
paznokcie

Pilniki do paznokci – jak poprawnie z nich korzystać?

Nie ukrywajmy, ale obecnie każda kobieta nosi w swojej torebce czy kosmetyczce pilniczek do paznokci. Nie służą one tylko i wyłącznie do tego, by nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt, ale także do tego, by móc „uratować” swoje paznokcia w kryzysowej sytuacji. Z pomocą pilników do paznokci szybko pozbędziemy się nieestetycznego pęknięcia, czy zminimalizujemy rozwarstwianie się płytki. Wobec tego pilniki do paznokci stały się niezbędnym gadżetem. Jednak czy panie wiedzą, jak można z nich poprawnie korzystać?

Pilniki do paznokci- w jaki sposób piłować paznokcie?

Panie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wyglądają proste i tradycyjne modele pilników. Zwykle pilniki do paznokci posiadają dwie, różnorodne strony (zobacz). Jedna z nich oferuje nam mniejszą, zaś druga znacznie większą gradację. Panie wiedzą również, że pilniczki do paznokci mogą posłużyć do nadawania im kształtu, zmatowienia brzegów, a nawet do zamaskowania pęknięcia. Jednak czy wiemy, jak poprawnie wykorzystywać pilniki do paznokci? Otóż warto pamiętać, o kilku, podstawowych zasadach:

  • pilniczki do paznokci nigdy nie mogą być wykorzystywane w formie równoległej do płytki paznokcia. Doprowadza to do nieestetycznego poszarpania brzegów. Zawsze powinnyśmy korzystać z pilniczków ustawiając je pod lekkim kątem w stosunku do płytki paznokcia.
  • pilniki do paznokci piłują w jednym kierunku- jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Panie piłują swoją płytkę paznokcia w dwóch kierunkach, co może doprowadzić do jej rozwarstwienia się. Zawsze powinnyśmy bowiem piłować nasze paznokcie w jednym kierunku.
  • piłujmy z wyczuciem- pilniczki do paznokci nie są stworzone do tego, by nasze paznokcie dosłownie obcinać. Wobec tego powinnyśmy piłować cierpliwie i z wyczuciem, do osiągnięcia pożądanego efektu.

Pamiętajmy, że pilniczki do paznokci to wdzięczne gadżety. Jeśli będziemy z nich odpowiednio korzystać, to z pewnością nas nie zawiodą.

Pilniczki do paznokci i ich odpowiednia strona

Jeśli posiadamy pilniki do paznokci i zamierzamy je wykorzystać, to musimy zwrócić uwagę na to, która strona będzie odpowiednia w naszej sytuacji. Jeśli chcemy nadać paznokciom kształt lub szybko i skutecznie zminimalizować pęknięcie, wówczas przyda się nam „grubsza” strona pilniczka, czyli ta o większej gradacji. Pilniczki do paznokci posiadają również swoją nieco delikatniejszą stronę. Ta z kolei przyda się nam w momencie, kiedy będziemy chciały chociażby wyrównać brzegi płytki paznokcia lub przygotować płytkę do manicure hybrydowego.

Możliwość komentowania Pilniki do paznokci – jak poprawnie z nich korzystać? została wyłączona