Jakie pędzle do manicure wybrać
paznokcie

Jakie pędzle do manicure wybrać?

Każda profesjonalna stylistka wie jak ważny jest wybór odpowiedniego pędzelka. W przypadku manicure żelowego i akrylowego dobry pędzelek jest wszystkim, co pozwoli w szybki i łatwy sposób osiągnąć pożądany efekt.  Powinien mieć dobrej jakości włosie – przycięte w precyzyjny sposób, gęste i zwarte. Pędzelek, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, powinien służyć Ci przez wiele lat. Dobry zestaw pędzelków do paznokci ułatwia sztukę paznokci i pomaga osiągnąć pożądany wygląd. Okrągły pędzel, pędzel do usuwania lakieru, płaski pędzel, kątowy pędzel, pędzel wachlarzowy, pędzel do detali i pędzel do kropek to tylko kilka pędzli, które można wybrać. Każdy pędzelek ma specyficzne zastosowanie jak np. cieniowanie, posypywanie brokatem, mieszanie i tworzenie skomplikowanych wzorów.

Pędzle do paznokci – rodzaje

Pędzelek do nakładania kresek – ten pędzelek do paznokci pomaga w tworzeniu pasków (długich linii), wzorów pasków i plaidów (kratek), można go również używać do tworzenia wzorów zwierzęcych, takich jak nadruki zebry lub tygrysa. Ten pędzel jest również znany jako pędzel do cieniowania. Te pędzle pomagają w tworzeniu długich płynnych pociągnięć na paznokciach. Pomagają one również w tworzeniu wzorów z jednym pociągnięciem, mieszaniu i cieniowaniu. Są one również pomocne przy wykonywaniu paznokci żelowych. Pędzelek kątowy pomaga w wykonywaniu szczegółowych wzorów na paznokciach. Pędzel wachlarzowy ma wiele funkcji. Pomaga w cieniowaniu, tworzeniu wirów i posypywaniu brokatem. Możesz stworzyć piękne efekty pociągnięć za pomocą tego pędzla. Pędzel do detali jak sama nazwa wskazuje, pędzel ten służy do dodawania szczegółów do projektu paznokci i ma bardzo dobry efekt precyzji. Za pomocą tego pędzelka można stworzyć wiele arcydzieł. 

pędzle do paznokci

Pędzle do manicure – ważne aspekty

Pędzle z naturalnego włosia są najdroższe. Ich struktura porów pozwala na dłuższe utrzymanie substancji na pędzelku i wolniejsze spływanie na powierzchnię paznokcia. Dlatego też pędzle naturalne są wygodne do rysowania w wolnym tempie. Wadą tych pędzli jest to, że w kontakcie z produktami na bazie acetonu szybko się niszczą. Pędzle syntetyczne lub nylonowe są natomiast gładkie. Substancje nie utrzymują się na nich przez długi czas. Podczas rysowania na paznokciach szybko spływają z pędzelka i pozostawiają ślad. Syntetyczne pędzelki są idealne do rysowania linii i wzorów lakierami żelowymi. Gruby pędzel będzie potrzebny do tworzenia rysunków z dużymi elementami, a cienki do drobnych linii i wzorów. Każdy pędzel ma przypisany określony numer, który zależy od grubości włosia. 

Możliwość komentowania Jakie pędzle do manicure wybrać? została wyłączona