olejek do brody
Olejki

Jaki powinien być dobry olejek do brody?

Prawidłowa pielęgnacja brody jest dość skomplikowana, z czego wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy. W rzeczywistości, by broda wyglądała, dobrze należy o nią dbać i stosować wysokiej jakości olejki. Jakie olejki są szczególnie cenione w pielęgnacji brody?

Olejki o lekkiej konsystencji

Olejek do brody wcale nie musi być tłusty. Wielu panów nie przepada za taką konsystencją i trudno się temu dziwić. Tłusty olej do brody może być trudny do rozprowadzenia w takiej ilości i w taki sposób, by nie dał  wrażenia brudnych włosów. Efektem jego stosowania może być nieestetycznie prezentująca się broda. Jednak oleje tego typu zwykle mają dość bogaty skład i można zaryzykować ich użycie na noc. W takim wypadku oleju używa się wyłącznie do odżywienia włosów, a nie do ich ujarzmienia czy wygładzenia. Oczywiście podczas porannej toalety olejek jest zmywany i nie pozostaje po nim żaden ślad.

Wysoka wydajność

Olejki do brody muszą być wydajne. Zdarza się przecież, że są stosowane codziennie, co sprawia, że w skali miesiąca zużywa się ich całkiem dużo. Wysoka wydajność z pewnością jest zaletą, która pozwala na dłuższe eksperymentowanie z konkretnym produktem i daje możliwość podjęcia decyzji o zakupie kolejnego albo też szukania czegoś innego. Wydajność ma też znaczenie ze względów praktycznych – jest mniejsze ryzyko tego, że właściciel brody będzie zaskoczony końcem opakowania.

olejek do brody

Bezpieczny

Olejki do brody koniecznie muszą być bezpieczne. Nie mogą powodować podrażnień, czy uczuleń. W końcu mają one styczność nie tylko z samą brodą, ale także ze znajdującą się pod nią skórą. Warto o tym pamiętać i wybierać tylko sprawdzone olejki np. te ze sklepu Cocolita. Olej do brody z założenia powinien mieć dobry skład, ale przed zakupem dobrze jest się upewnić, czy jednak nie zawiera alkoholi, parafin czy sztucznych substancji zapachowych. Problemem mogą też być silikony, które raczej powinny znajdować się wyłącznie w kosmetykach wygładzających. W olejkach odżywczych jego obecność nie jest wskazana i może być powodem wystąpienia podrażnień skóry.

Możliwość komentowania Jaki powinien być dobry olejek do brody? została wyłączona