Olejki

Olejek z drzewa herbacianego w pielęgnacji skóry głowy

Skóra głowy jest bardzo delikatna i narażona na łupież. Warto chronić ją w odpowiedni sposób. Można to robić nie tylko za pomocą kosmetyków, ale także naturalnymi sposobami. Należy do nich olejek z drzewa herbacianego.

Jakie właściwości ma olejek z drzewa herbacianego?

To przede wszystkim produkt o działaniu bakteriobójczym. Dlatego też dobrze radzi sobie z łupieżem. Olejku z drzewa herbacianego powinny używać także osoby, które mają problemy ze swędzącą skórą głowy. Poradzi sobie z podrażnieniami, które mogą pojawić się na skutek nadmiernego drapania. To świetny olejek z drzewa herbacianego dla osób mających problem z przetłuszczającymi się włosami.

W jaki sposób stosować olejek w problemach skóry głowy?

Najprostszym sposobem na stosowanie tego preparatu jest dodawanie kilku jego kropli do używanego szamponu. To wzbogaci go o dodatkowe właściwości. W przypadku nasilonego łupieżu można wykonać peeling skóry głowy. Sprawdzi się do tego mieszanka z cukru, odrobiny szamponu oraz olejku z drzewa herbacianego. Taki peeling spowoduje usunięcie naskórka. Poza tym sprawi, że praca gruczołów łojowych będzie wyregulowana. To prosty sposób na uniknięcie przetłuszczania się włosów.

Olejek z drzewa herbacianego ma mnóstwo właściwości w kosmetyce. Sprawdza się zarówno do pielęgnacji twarzy i ciała, jak i włosów oraz skóry głowy. Jego właściwości antybakteryjne są pomocne w walce z trądzikiem, popękanymi piętami, a także łupieżem i świądem skóry głowy.

Możliwość komentowania Olejek z drzewa herbacianego w pielęgnacji skóry głowy została wyłączona