Olejki

Olejek do włosów – także po myciu

Olejowanie włosów jest już popularnym trendem, ale nie wszystkie kobiety przekonały się, że świetnie działa też nanoszenie olejków po umyciu włosów, na pasma wilgotne lub nawet suche. Uważa się często, że takie tłuste produkty nadają się tylko do zmywania, ale nie zawsze jest to regułą.

Do zabezpieczania końcówek

Jeszcze do niedawna do zabezpieczania końcówek powszechnie stosowało się jedwab, obecnie jednak wiele kobiet dbających o swoje włosy ma większą świadomość i wie, że preparaty takiego rodzaju składają się w większości z silikonów. Tak naprawdę więc nie odżywiają włosów ani nie pielęgnują je, a jedynie doraźnie poprawiają ich wygląd, nadają im gładkość oraz w pewnym stopniu chronią przed uszkodzeniami. Olejek do włosów może zatem spisać się znacznie lepiej, gdyż jest całkowicie naturalny i dzięki temu nie powoduje takich negatywnych skutków jak silikony. Poza tym zapewnia nawilżenie, odżywienie, a zwykle też piękne nabłyszczenie. Dzięki temu końcówki włosów są nie tylko dobrze chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, na jakie są mocno narażone, ale też od razu wyglądają zdrowiej. Naturalne olejki można też bez obaw nakładać już od połowy długości włosów – jeśli zostaną nałożone w niewielkiej ilości na wilgotne pasma, na pewno ich nie przetłuszczą i nie obciążą.

Po jaki olejek do włosów sięgnąć?

Do zabezpieczania końcówek czy odżywiania włosów po myciu sprawdzą się różne olejki. W sprzedaży znaleźć można produkty specjalnie do tego celu, mające formę maleńkich buteleczek, jak jedwab, lub butelek z atomizerem, dzięki czemu aplikuje się je jeszcze wygodniej. Trzeba tylko zwracać uwagę, by składy były naturalne lub przynajmniej w większości opierały się na olejkach, a nie na chemicznych składnikach.
Na końcówki można jednak z powodzeniem nałożyć także tego oleju, którego stosuje się na całe włosy i skórę głowy. Może to być nawet wonna amla – jeśli komuś nie przeszkadza jej intensywny zapach. Więcej olejków przeznaczonych do wszystkich rodzajów włosów znajdziesz na Trena.

Możliwość komentowania Olejek do włosów – także po myciu została wyłączona