Kosmetyki

Czym jest peeling trychologiczny?

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów są powszechnie znane i stosowane już od dawna. Kobiety i mężczyźni często sięgają po produkty służące do oczyszczania skóry twarzy lub ciała, a zabiegi tego rodzaju mogą być wykonywane w domowym zaciszu lub w salonach beauty. Co ciekawe, w ofercie sprzedaży dostępne są również peelingi trychologiczne, które przeznaczone są do oczyszczania owłosionej skóry głowy.

Czym cechują się tego rodzaju kosmetyki?

Peeling do skóry głowy to kosmetyk, który może skutecznie usuwać komórki martwego naskórka oraz inne zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni skóry oraz na włosach. Mogą to być choćby:
– drobiny kurzu,
– pozostałości szamponów, odżywek czy lakierów do włosów.

Jakie korzyści daje stosowanie tego rodzaju produktów?

Peeling do skóry głowy to produkt, za pomocą którego można nie tylko usunąć zanieczyszczenia zgromadzone na skórze i włosach, ale również służy on do wykonywania delikatnego masażu głowy. Masaż, który wykonywany powinien być ruchami okrężnymi przyczynia się do poprawy mikrokrążenia krwi i limfy w obrębie skóry oraz do efektywnego dotlenienia i odżywienia komórek skóry. W efekcie substancje aktywne, które zawarte są w aplikowanych na skórę i włosy kosmetykach mogą wydajnie wnikać w ich strukturę oraz skutecznie na nie oddziaływać. Regularnie stosowany peeling do skóry głowy sprawia, że skóra jest w dobrej kondycji, a włosy są odbite od nasady, odżywione, błyszczące oraz podatne na dalsze zabiegi stylizacyjne. Co ważne, stosowanie peelingu polecane jest w przypadku świądu oraz nadmiernego wypadania włosów. W efekcie stosowania godnych polecenia kosmetyków możliwe jest ograniczenie zaczerwieniania oraz innych tego rodzaju podrażnień skóry. Oczyszczone włosy rosną zdecydowanie szybciej, ładnie się układają oraz w mniejszym stopniu przetłuszczają.

Jak często może być wykonywany tego rodzaju zabieg oczyszczający?

Oczyszczanie skóry głowy oraz włosów przynosi bardzo wymierne korzyści, ale powinno być wykonywane z rozwagą. Zbyt częste zabiegi lub wykonywane ze zbyt dużą siłą mogą prowadzić bowiem do powstawania podrażnień i mikrourazów. Zabieg z użyciem peelingu może być zatem wykonywany maksymalnie raz lub dwa razy w tygodniu.

U kogo powinien być wykonywany zabieg oczyszczający?

Z dobrodziejstw zabiegu z użyciem peelingu do skóry głowy korzystać mogą osoby w każdym wieku oraz posiadające różne typy włosów. Tego rodzaju pielęgnacja polecana jest szczególnie w przypadku osób borykających się z nadmiernym przesuszeniem, zmatowieniem lub przetłuszczeniem włosów. Oczyszczanie skóry zalecane jest również osobom, które narzekają na nadmierne wypadanie włosów oraz spadek ich objętości. Wykonywanie peelingów może być również pomocne w przypadku łupieżu, jak i podrażnienia, zaczerwienia oraz świądu skóry głowy. W tym jednak wypadku stosowanie kosmetyków peelingujących powinno być skonsultowane z dermatologiem lub trychologiem, który określi przyczyny dolegliwości oraz wskaże produkt, który może być stosowany w celu ograniczenia przykrych dolegliwości.

Możliwość komentowania Czym jest peeling trychologiczny? została wyłączona