paznokcie

Zdrowie paznokci – jak je sobie zapewnić?

Mocne, zdrowe paznokcie wyglądają pięknie nawet jeśli są krótkie, choć dla wielu kobiet najważniejsze jest to, że kiedy prezentują taki stan, można je zapuścić. Zapewnienie sobie tego jednak wymaga sporo uwagi i określonych działań.

Unikanie tego, co szkodzi

O paznokcie dość łatwo jest zadbać – wystarczy rozsądna dieta i zastosowanie odżywek. Na nic się to jednak nie przydaje jeśli jednocześnie wystawia się je na działanie czynników, które im szkodzą, a tych jest niestety wiele. Co szkodzi paznokciom? Przede wszystkim kontakt z detergentami, warto więc wyrobić w sobie nawyk korzystania z gumowych rękawic podczas zmywania i innych prac domowych.
Bardzo ważne jest też to, w jaki sposób dba się o paznokcie. Co ciekawe, nieodpowiednie akcesoria do manicure i nieodpowiednie wykonywanie tego zabiegu wpływają na stan paznokci jeszcze gorzej niż pozostawianie ich samym sobie. Co szkodzi szczególnie? Zbyt głębokie wycinanie skórek, obcinanie paznokci (lepiej jest je piłować, koniecznie pamiętając, by robić to w jedną stronę – inaczej będą się rozdwajać), a nawet niektóre przybory do paznokci, jak metalowe pilniczki, które powinny być zastąpione szklanymi lub papierowymi. Bardzo niekorzystnie na stan płytek działa też usuwanie lakieru zmywaczem z acetonem, gdyż wysusza to paznokcie i odbiera im elastyczność. Kiedy więc maluje się paznokcie, trzeba zaopatrzyć się w delikatniejszy zmywacz bez acetonu.

Możliwość komentowania Zdrowie paznokci – jak je sobie zapewnić? została wyłączona