Kosmetyki

Co powinno się wiedzieć o odżywkach do włosów?

Odżywka do włosów jest jednym z podstawowych i najczęściej stosowanych kosmetyków w zakresie dbania o stan, wygląd i zdrowie włosów. Pomimo jednak tego, wiele kobiet zupełnie nie wie, jak się takie odżywki powinno wybierać, a także jak często ich używać. Warto poznać wszystkie najważniejsze informacje na temat odżywek, aby ich stosowanie przynosiło maksymalnie pozytywne efekty działania.

Jak często powinno się stosować odżywkę do włosów?

Od czego powinno się więc zacząć? Zanim przejdzie się do tego, jaki rodzaj odżywki należy stosować, a także jakie powinny być najbardziej pożądane składniki, na samym początku najlepiej zdobyć wiedzę, jak często takie odżywki powinno się na włosy nakładać. Czy jest to produkt do codziennego stosowania, czy też może lepiej używać ich kilka razy na miesiąc?
Powszechnie się uważa, że odżywki do włosów (tutaj) należy stosować regularnie, lecz niezbyt często, czyli przykładowo raz na dwa tygodnie. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ takiego rodzaju produkt może być nakładany na włosy właściwie przy każdym ich myciu, czyli praktycznie codziennie.

Odżywka do spłukiwania czy bez spłukiwania?

Kolejną sprawą, którą warto się zainteresować podczas szukania informacji o odżywkach do włosów, jest zdecydowanie się na zakup wersji, którą należy spłukiwać lub też taką, której spłukiwać nie trzeba. Jakie są ich zalety i wady?
Zdecydowanie najpowszechniej używaną wersją odżywki jest ta, która po nałożeniu wymaga odczekania kilkunastu minut, a następnie spłukiwania całości włosów. Jak można się domyślić, jest to bardzo czasochłonne i niepraktyczne. Przykładowo bardzo trudno taką odżywkę nałożyć z rana, gdy każdy jest zabiegany i pędzi do pracy. Wiedzieć jednak trzeba, że takie odwyki są niezwykle skuteczne w działaniu. Zawarte w nich składniki odżywcze rewelacyjnie przenikają do włosów, dzięki czemu stosowanie ich ma naprawdę duży sens i przynosi wymierne korzyści.
Nie da się jednak ukryć, że wiele kobiet długi czas nakładania i konieczność spłukiwania skutecznie odstrasza od takiego modelu odżywki. Wybierają one model, który spłukiwania nie wymaga. Jest to odżywka w sprayu, która nakładana może być w każdej chwili, nawet w pracy. Jest wygodna, szybka w użyciu, a także bardzo prosta. Niestety wiedzieć również trzeba to, że jej działanie jest na znacznie gorszym poziomie niż modelu spłukiwanego. Ilość dostarczanych substancji odżywczych jest na znacznie niższy poziomie, a w efekcie tego pozytywne skutki stosowania są mniej widoczne.

Jakie są najbardziej polecane składniki?

Bez względu na to, czy wybierze się model do spłukiwania, czy też taki, który będzie miał możliwość pozostawienia go na włosach, koniecznie należy dowiedzieć się, jakie są najważniejsze substancje, które można znaleźć w dobrej odżywce.
Polecane są więc takie modele, które zawierać będą olej lniany, który sprawia, że włosy staną się silniejsze i lepiej będą rosnąć, ekstrakt z paczuli, który pomaga nawilżyć przesuszone włosy, miód, dzięki któremu można rewelacyjnie nawilżyć włosy, a także ma działanie regenerujące i skutecznie wygładzające włosy.

Możliwość komentowania Co powinno się wiedzieć o odżywkach do włosów? została wyłączona