szampon na łupież
Kosmetyki

Co o łupieżu wiedzieć trzeba?

Łupież to zjawisko, jakie wywołane jest przez drożdżaki z rodziny Malessiaza. Śmiało można powiedzieć, że ma się do czynienia z chorobą. I to taką, która jest w stanie obniżyć komfort życia wielu osób. Wywołuje ona bowiem nie tylko pojawienie się białych płatków na skórze głowy. Często ma się również do czynienia z chronicznym swędzeniem. Na szczęście, istnieje nie jeden lek na łupież, który jest w stanie sprawić, że z takim zjawiskiem nie będzie miało się do czynienia.

Dlaczego pojawia się łupież?

szampon na łupież

Dobry szampon przeciwłupieżowy jest w stanie poradzić sobie z daną dolegliwością. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie odnośnie tego, dlaczego on się pojawia. Odpowiedzialne jest za to:

  • przesuszona skóra głowy,
  • zbyt rzadkie mycie włosów,
  • nieprawidłowa dieta,
  • choroba skóry głowy

Jak widać, z niektórymi rzeczami można poradzić sobie samodzielnie. Chociażby z dietą. Może faktycznie warto pomyśleć o zmianie sposobu jedzenia, aby uporać się z łupieżem?

Jak wybrać szampon?

Istnieją różne szampony przeciwłupieżowe. Który z nich będzie tym najlepszym? Podstawa to rozpoznanie rodzaju łupieżu, z jakim ma się do czynienia. Może to sprawiać trudność, ale wystarczy wizyta u dermatologa, który pomoże faktycznie powiedzieć, z czym ma się do czynienia. Istnieją bowiem szampony i leki, jakie dedykowane są do łupieżu suchego i tłustego. Pod uwagę należy wziąć również składniki, które znajdują się w szamponie. Istnieje bowiem wiele takich produktów, które tak naprawdę nie są w stanie nic zdziałać, jeżeli chodzi o łupież.

 

Możliwość komentowania Co o łupieżu wiedzieć trzeba? została wyłączona