kobieta w wannie
Kosmetyki

Żel do mycia twarzy – jak dopasować go do potrzeb skóry?

Każda z kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest rutynowa pielęgnacja twarzy. Tylko dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu i nawilżaniu naszej skóry możemy zachować jej zdrowy i młody wygląd na długi czas. Jednocześnie sam wybór odpowiednich kosmetyków może stanowić dla pań ogromne wyzwanie. Najważniejsze jednak okazuje się zakup żelu oczyszczającego do twarzy (spory ich wybór oferuje m.in. Cocolita). Jak więc można dopasować go do potrzeb skóry?

Żel do mycia twarzy do skóry suchej – jaki powinien być?

Skóra sucha to skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Posiadaczki tego typu cery często borykają się z uczuciem „ściągnięcia skóry”, a także z czerwonymi plamkami. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie delikatna pianka do mycia twarzy, która ma działanie nawilżające i kojące. Oczywiście sprawdzi się także żel oczyszczający do twarzy, jednak powinien on bazować głównie na naturalnych składnikach. Skóra sucha nie przepada zbytnio za silnymi, chemicznymi substancjami, które mogą ją dodatkowo podrażnić. Wybierając więc żel do mycia twarzy dopasowany do potrzeb cery suchej, koniecznie zwróćmy uwagę czy posiada on w składzie np. wyciąg z aloesu lub koziego mleka. Te substancje pozwolą przywrócić odpowiednie pH skóry i dodatkowo ją nawilżą.

Żel oczyszczający do twarzy do skóry tłustej i normalnej – jaki produkt wybrać?

Żel do mycia twarzy do skóry tłustej i normalnej powinien przede wszystkim normalizować wydzielanie sebum, a także odblokowywać pory. Dzięki temu żel oczyszczający do twarzy będzie w stanie niwelować powstawanie zaskórników oraz innych niedoskonałości. Ciekawą propozycją jest pianka do mycia twarzy zawierająca witaminę C – chroni ona naszą skórę przed stresem oksydacyjnym oraz wyrównuje jej koloryt. Dobrym rozwiązaniem do skóry tłustej i normalnej może okazać się również żel do mycia twarzy z aktywnym węglem. Jest to substancja o działaniu silnie oczyszczającym, a także zapobiega ona powstawaniu wyprysków, niedoskonałości oraz problematycznych zaskórników. Taki żel oczyszczający do twarzy z pewnością świetnie się sprawdzi.

Możliwość komentowania Żel do mycia twarzy – jak dopasować go do potrzeb skóry? została wyłączona