Leki na zbicie gorączki
leki i suplementy

Leki na zbicie gorączki – farmakologiczne i domowe sposoby

Gorączka może być objawem towarzyszącym bardzo wielu chorobom, wspomaga także układ immunologiczny w walce z infekcjami, zmniejsza ilość namnażających się patogenów. Wielu lekarzy uważa, że gorączka jest naturalnym stanem organizmu i dopóki nie jest za wysoka, nie należy jej zwalczać.

Leki na zbicie gorączki – jak sobie z nią radzić?

co na zbicie gorączki

Popularnym sposobem na obniżenie temperatury według aptekagalen.pl leki na zbicie gorączki. Ich dużą zaletą jest proste dozowanie, leki przeciwgorączkowe w postaci tabletek wystarczy połknąć i popić wodą. Powszechnie stosowane są także leki w formie saszetek, które wystarczy rozpuścić w wodzie i wypić. Zastanawiając się, co na gorączkę można zastosować oprócz środków farmakologicznych, warto wiedzieć, że domowym sposobem jest kąpiel, w której woda powinna być o dwa stopnie niższa, niż temperatura ciała.

Gorączka u dziecka – jak można ją zbić domowymi sposobami?

Podwyższona temperatura u dzieci może być naturalną reakcją obronną organizmu, należy ją zbijać, kiedy przekroczy 38 stopni Celsjusza. Często stosowanym sposobem u dzieci na zbicie temperatury jest stosowanie leków przeciwgorączkowych w postaci czopków. Skutecznym, ale mniej inwazyjnym sposobem niż stosowanie leków na zbicie gorączki u dzieci może być wykorzystanie zimnych okładów. Wystarczy położyć na czole dziecka ręcznik namoczony w zimnej wodzie, można także użyć kostek lodu w woreczku foliowym owiniętych bawełnianą ściereczką. Co na gorączkę u dzieci można jeszcze stosować? Naturalnym sposobem jest picie naparu z ziół, między innymi takich jak kwiat lipy, pączki topoli, czarny bez, owoce maliny albo dzikiej róży.

Możliwość komentowania Leki na zbicie gorączki – farmakologiczne i domowe sposoby została wyłączona