leki i suplementy

Akneroxid 10 – żel na trądzik

Akneroxid 10 to lek w postaci żelu, który należy stosować miejscowo na obszary dotknięte problemem trądziku. Dzięki zwartemu w sobie składnikowi czynnemu, jakim jest benzoilu nadtlenek, jest w stanie wspomóc terapię trądziku, hamując rozwój bakterii, które doprowadzają do pojawiania się problemu na skórze. Lek należy stosować w przypadku wystąpienia trądziku pospolitego, szczególnie w obszarze klatki piersiowej i pleców. Za powstawanie trądziku odpowiedzialna jest bakteria Propionibacterium acnes, na którą działa hamująco nadtlenek benzoilu. 

Dodatkowymi działaniami mogącymi poprawić skuteczność żelu w walce z trądzikiem młodzieńczym są właściwości złuszczające, otwierające zaczopowane pory oraz zmniejszenie wydzielania sebum. Dzięki temu skóra zyskuje estetyczniejszy wygląd i traci niezdrowy połysk. W razie potrzeby Akneroxid 10 można stosować także na skórę twarzy. Żel przeznaczony do stosowania na skórę nie zawiera konserwantów ani substancji zapachowych. Akneroxid 10 należy stosować miejscowo raz lub dwa razy na dobę, chyba że lekarz zleci inaczej. 

W przypadku skóry szczególnie wrażliwej należy początkowo stosować lek raz na dobę, przed snem. 1 g żelu zawiera 100 mg benzoilu nadtlenku. Żel zawiera także eter laurylowy makrogol, karbomer 940, wodorotlenek sodu, kwas edetynowy, wodę oczyszczoną. Nie powinno się stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Należy również unikać stosowania na uszkodzoną skórę, a także chronić oczy. 

Możliwość komentowania Akneroxid 10 – żel na trądzik została wyłączona