Kosmetyki

Profesjonalna czy naturalna pielęgnacja włosów – co wybrać?

Lśniące, gładkie i gęste włosy dodają uroku i pewności siebie. W czasach, kiedy półki z kosmetykami uginają się pod ciężarem produktów, trudno jest zdecydować o ich odpowiednim doborze. Tym bardziej, że coraz częściej słychać głosy mówiące o tym, że najlepiej wybierać kosmetyki naturalne. Profesjonalne czy naturalne – jakie preparaty do włosów są lepsze?

Fryzura niczym po wyjściu od fryzjera

Marząc o idealnej fryzurze, panie często nakładają na swoje włosy zbyt dużą ilość kosmetyków. Poza tradycyjnym szamponem i odżywką, są to często produkty do stylizacji, które obciążają włosy, widocznie je osłabiając. I, co prawda, poprawiają one wygląd kosmyków, jednak jest to tymczasowe. Po nałożeniu profesjonalnych produktów do stylizacji, fryzura jest lśniąca i gładka, ale po dłuższym ich stosowaniu, włosy mogą zacząć wypadać, kruszyć się, a także być sztywne. Substancje chemiczne, które posiadają w swoim składzie takie preparaty mogą też wpływać drażniąco na skórę głowy i osłabiać strukturę włosów. Czy więc należy wyrzucić kosmetyki profesjonalne do kosza? Nie, ale należy dokładnie badać ich skład, szukając w nim naturalnych ekstraktów i wyciągów, jak w kosmetykach szampon kemon actyva.

Naturalne składniki wzmocnią i odżywią

Witaminy i minerały, zawarte w kosmetykach o naturalnym składzie, odżywiają włosy od wewnątrz, jednocześnie ich nie obciążając. Są one także bezpieczne dla osób zmagających się z alergiami oraz posiadających wrażliwą skórę głowy. Najlepiej przy tym, wybierać kosmetyki dedykowane danemu rodzajowi kosmyków, np. do puszących się, zniszczonych czy przetłuszczających się. Nowoczesne preparaty tego typu łączą w sobie to, co najlepsze w kosmetykach naturalnych, ale nie rezygnują przy tym z najnowszych odkryć technologicznych. Dobrym przykładem są wspomniane linie produktów Kemon Actyva, gdzie składniki naturalne łączą się z wieloletnimi badaniami naukowymi, a przy tym troszczą się o środowisko.

Możliwość komentowania Profesjonalna czy naturalna pielęgnacja włosów – co wybrać? została wyłączona