Kosmetyki

Pasta do włosów – jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do włosów to popularny wśród mężczyzn kosmetyk do stylizacji fryzury. Chętnie sięgają po nią również panie, które są posiadaczkami krótkich włosów. Za pomocą pasty można dowolnie uformować fryzurę, podkreślić poszczególne pasma bądź wygładzić wszystkie włosy. W sklepach dostępne są pasty o różnym stopniu utrwalenia, dlatego w zależności od potrzeb każdy może znaleźć idealny kosmetyk dla siebie. Jak działa pasta do stylizacji włosów i jaką wybrać?

Pasta do włosów – prosty sposób na utrwalenie fryzury

Pasty fryzjerskie najczęściej są tworzone na bazie wosku, który odpowiada za ich gęstą, zbitą konsystencję. Wyjątkową zaletą tego rodzaju past jest fakt, że kosmetyk można dokładać w ciągu dnia i nie trzeba obawiać się o przeciążenie włosów czy przerysowany efekt. W sklepach można znaleźć także pasty do włosów wodne, które cechują się nieco rzadszą i lżejszą konsystencją. Są polecane przede wszystkim dla osób początkujących. Pasty wodne i woskowe mogą zapewnić zarówno średnie, jak i bardzo silne utrwalenie fryzury. Co więcej, dostępne są kosmetyki dające matowe lub błyszczące wykończenie.

Jaką pastę fryzjerską wybrać?

Warto pamiętać, że wygląd fryzury zależy nie tylko od dobrego cięcia, ale również od tego, jakie kosmetyki są używane do jej stylizacji. Z tego względu lepiej sięgać po wysokiej jakości pasty o starannie dobranym składzie. Nie tylko zapewnią lepszy efekt, ale też utrzymają się na włosach przez wiele godzin. Panowie, którzy są posiadaczami krótkich włosów, mogą sięgnąć po pastę o średnim poziomie utrwalenia. Sprawdzi się nawet w wypadku niesfornych kosmyków. Z kolei mężczyźni z nieco dłuższymi włosami powinni wybrać kosmetyk zapewniający mocne lub bardzo mocne utrwalenie. Należy pamiętać, że długie włosy obciążają się nawzajem i z reguły są trudniejsze w stylizacji. Potrzebują silnie utrwalającego kosmetyku, który pozwoli je ujarzmić i nada fryzurze pożądany kształt.

Zobacz więcej past do stylizacji męskich włosów dostępnych w atrakcyjnych cenach!!

Możliwość komentowania Pasta do włosów – jaką wybrać i jak jej używać? została wyłączona