Kosmetyki

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po 30 roku życia?

Kobiety które skończyły trzecią dekadę życia, bardzo często wkraczając w kolejną, wypatrują na swym ciele pierwszych oznak starzenia. Oczywiście, twarz i ciało dwudziestolatki będą zupełnie inaczej się prezentować niż u kobiety dziesięć lat starszej. To nie powód jednak do zmartwień. Warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji ciała i twarzy.

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji ciała?

dermofuture-aktywny-kolagen-w-zelu

Pierwszą i najważniejszą kwestią przy doborze kosmetyków do ciała, jest zdefiniowanie potrzeb. Należy zastanowić się nad tym, czego nasza skóra tak naprawdę potrzebuje. Zazwyczaj, warto postawić na nawilżenie. Skóra po trzydziestym roku życia nieco się rozleniwia. Zanikają również włókna kolagenowe, dlatego warto inwestować w kosmetyki do ciała, które zawierają kolagen oraz kwasy, pobudzające komórki do odnowy.

Co jeszcze jest ważne w pielęgnacji ciała?

Pielęgnacja ciała przy pomocy kosmetyków to nie wszystko. Oczywiście, kosmetyki do pielęgnacji ciała, ich składy, systematyczność stosowania – to wszystko jest rzeczywiście bardzo istotne. Są jednak pewne dodatkowe elementy, bez których nawet najlepsze kosmetyki do ciała nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Do tychże czynników, o które trzeba zadbać, należą:

  • zdrowa, zabilansowana dieta, oparta głównie na warzywach i chudym mięsie;
  • picie dużej ilości płynów – najlepiej wysokozmineralizowanej wody oraz zielonej herbaty czy ziół;
  • unikanie stresu, przepracowania i klimatyzacji;
  • wysypianie się – najlepiej regularnie kłaść się spać i wstawać o podobnej porze;
  • zabiegi u kosmetyczki ujędrniające ciało, na przykład niesamowicie popularna obecnie endermologia czy masaże limfatyczne.

Warto pamiętać, że pielęgnacja ciała powinna iść w parze z pielęgnacją cery. W końcu to po twarzy właśnie najczęściej widać wiek i pierwsze oznaki starzenia się.

Możliwość komentowania Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po 30 roku życia? została wyłączona