Kosmetyki

Jak zrobić modny makijaż w stylu nude?

Makijaż nie musi rzucać się w oczy. Także ten naturalny i delikatny będzie pięknie podkreślać urodę i jednocześnie zatuszuje jej niedoskonałości. Dzisiaj nude make-up, czyli makijaż w naturalnych kolorach jest bardzo popularny. Sprawdź, jakich kosmetyków potrzeba, aby go wykonać!

Kosmetyki do makijażu nude

Makijaż nude pasuje do każdego typu urody oraz na każdą porę roku, w tym także na lato, gdy zamiast mocnego make-upu lepszy będzie ten delikatny i lekki, nieobciążający cery.

Aby przygotować naturalny makijaż wcale nie trzeba korzystać z szerokiej gamy kosmetyków. Oczywiście, pełny efekt nude uzyska się bez żadnego make-upu, ale dzięki kilku produktom można poprawić wygląd skóry i nie tworzyć na niej maski.

Lista kosmetyków:

  • krem BB lub CC
  • puder transparentny
  • róż
  • paleta cieni do powiek w naturalnych kolorach
  • tusz do rzęs
  • kosmetyk do brwi
  • błyszczyk lub pomadka

Nude make-up – krok po kroku

Pierwszym krokiem będzie nałożenie kosmetyku do makijażu twarzy w postaci kremu BB lub CC, a następnie pudru. Można także zrezygnować z kremu i zastosować sam puder – to dobry wybór dla tłustej cery, która szybko zaczyna się świecić. Policzki można następnie lekko zaakcentować różem.

Kolejny krok to oczy. Najprostszym sposobem jest zastosowanie samej maskary, czyli tuszu do rzęs, ale można także wykorzystać cienie, które pomogą w wymodelowaniu oka. Teraz kolej na brwi. Aby je zaznaczyć, można zastosować kredkę, cień, specjalną pomadę lub tusz.

Zwieńczeniem całego dzieła są kosmetyki do makijażu ust, na przykład błyszczyk albo klasyczna pomadka o błyszczącym albo matowym wykończeniu. Najlepiej, aby miała neutralny odcień i nie dominowała nad resztą makijażu.

Zatem wtedy, gdy chcesz uzyskać efekt no make-up, czyli braku makijażu, wybierz kosmetyki w naturalnych odcieniach i wykonaj makijaż nude!

Możliwość komentowania Jak zrobić modny makijaż w stylu nude? została wyłączona