balsam do ust
Kosmetyki

Jak zachować usta w dobrej kondycji?

Skóra ust jest cienka, wrażliwa, podatna na wysuszanie i uszkodzenia oraz ma mało gruczołów łojowych. Z tego powodu potrzebuje starannej pielęgnacji. Na szczęście nie jest ona trudna ani skomplikowana, ważne jest tylko, by poświęcić swym ustom odrobinę uwagi.

Zapobiec wysuszeniu

Mała ilość gruczołów łojowych powoduje, że skóra jest skłonna do wysuszania oraz pierzchnięcia. Jest na to narażona zwłaszcza wtedy, gdy ma kontakt z mrozem, wiatrem czy silnym słońcem. Kiedy więc ma się do czynienia z takimi czynnikami, niezbędne jest, by nałożyć dobry balsam do ust, który zapobiegnie wysuszaniu się i pierzchnięciu skóry. Pozwoli to też uniknąć bolesnych pęknięć oraz pojawieniu się brzydkich zadziorków, które psują najładniejszy makijaż, a nawet są pod nim jeszcze bardziej widoczne.
Wysuszaniu ust sprzyja też używanie niektórych pomadek i produktów do demakijażu. Kiedy zauważy się taki zjawisko, warto po demakijażu, na przykład na noc, nakładać krem do ust, który przywróci skórze warg odpowiednie nawilżenie.

By wargi były jedwabiście gładkie

Gładkie usta są przyjemne w dotyku oraz piękniej wygląda na nich makijaż. Warto więc systematycznie wykonywać peeling ust. Można wykorzystać do tego zwykły cukier, delikatny peeling do twarzy lub wmasować usta szczoteczką do zębów. Po tym zabiegu będą gładkie jak nigdy dotąd, zwłaszcza gdy na zakończenie posmaruje się je kremem, oliwką czy… miodem.

Możliwość komentowania Jak zachować usta w dobrej kondycji? została wyłączona