Schwarzkopf-Fibre-Clinix
Kosmetyki

Technologia C21 w szamponach Schwarzkopf Fibre Clinix – na czym polega?

Włosy – podobnie jak i każda tkanka w ludzkim organizmie – potrzebują odpowiedniej ochrony. Niestety często zdarza się, że jej brak prowadzi do zaburzeń w ich codziennym funkcjonowaniu. Szampony z rodziny Schwarzkopf Fibre Clinix zostały „wyposażone” w technologię C21, której zadaniem jest wsparcie ochrony tychże włosów. Na czym dokładnie ona polega?

Tłuszcze w walce z niszczeniem włosów

W normalnych warunkach, włosy człowieka są chronione przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Ową „tarczą ochronną” jest warstwa lipidów, której zadaniem jest maksymalne zabezpieczenie włosa przed negatywnymi skutkami oddziaływań mechanicznych. Technologia C21 – o której wcześniej była mowa – ma za zadanie uzupełnić braki w tej tarczy ochronnej. Jak bowiem wiadomo, na jej uszkodzenie może wpłynąć wiele różnych czynników, w tym promieniowanie ultrafioletowe, wysoka temperatura, piasek (np. na plaży) itd.

Nie tylko ochrona

Obecność wspomnianej warstwy ochronnej przedkłada się nie tylko na wzmocnienie włosa, ale też na jego piękny i zdrowy wygląd. Dzięki ochronnej barierze lipidów, włosy stają się piękne, zdrowe i błyszczące. Co więcej, są one też dodatkowo odżywione i zabezpieczone przed nadmierną utratą wody. Warto też zaznaczyć, że obecność warstwy lipidowej wpływa też na kondycję skóry głowy, która dzięki temu zapewnia włosom możliwość optymalnego wzrostu i to w każdych warunkach.

Podsumowując, Schwarzkopf Fibre Clinix to zupełnie nowe spojrzenie na pielęgnację włosów. Odtąd proces ten odbywać się będzie na poziomie niewielkich cząsteczek.

Możliwość komentowania Technologia C21 w szamponach Schwarzkopf Fibre Clinix – na czym polega? została wyłączona