Ciemieniucha u niemowlaka
Moment narodzin dziecka stanowi niezapomnianą chwilę dla każdej matki. Również cała rodzina cieszy się z przyjścia na świat nowego członka gromady, chcąc zagwarantować mu bezpieczeństwo i obdarzyć bezgraniczną miłością. Niestety takie maluchy często chorują, co bardzo martwi rodziców. Najczęściej zmagają się z ciemieniuchą, która doskwiera zwłaszcza tym najmniejszym dzieciom. Ale co to tak właściwie jest? Czy da się tego pozbyć?
Ciemieniucha – co to takiego?
Ciemieniucha to dość częsta przypadłość występująca u niemowlaków do 3 miesiąca życia, pojawiająca się w okolicach głowy malucha. Jej przyczyną jest łojotokowe zapalenie skóry, które powoduje powstawanie łuszczących się płatków. Ciemieniucha nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka, dlatego rodzice mogą pozostać spokojni w trosce o swojego malucha.
Kliknij tutaj, by przejść do preparatu zwalczającego ciemieniuchę.
Sposoby na ciemieniuchę
Łagodna postać ciemieniuchy nie wymaga specjalistycznego leczenia, ponieważ płatki można usunąć samodzielnie w domu. Istnieją również specjalne produkty, dzięki którym choroba ustępuje. Preparaty na ciemieniuchę nawilżają skórę dziecka i zapobiegają jej wysuszeniu, co umożliwia zdejmowanie łusek, a wśród najczęściej stosowanych środków można wyróżnić :
- szampony
- olejki
- masło shea
- olej kokosowy
- oliwa z oliwek
Ciemieniuchę u dziecka można również leczyć produktem dostępnym w każdym domu – wazeliną, która sprawdzi się równie dobrze, co preparaty kupione w aptece.
Jak widać ciemieniucha u niemowlaka nie jest szkodliwa, a dzięki odpowiednim produktom da się ją skutecznie wyleczyć.