preparat na ciemieniuchę
Kosmetyki

Ciemieniucha u niemowlaka

Moment narodzin dziecka stanowi niezapomnianą chwilę dla każdej matki. Również cała rodzina cieszy się z przyjścia na świat nowego członka gromady, chcąc zagwarantować mu bezpieczeństwo i obdarzyć bezgraniczną miłością. Niestety takie maluchy często chorują, co bardzo martwi rodziców. Najczęściej zmagają się z ciemieniuchą, która doskwiera zwłaszcza tym najmniejszym dzieciom. Ale co to tak właściwie jest? Czy da się tego pozbyć?

Ciemieniucha – co to takiego?

preparat na ciemieniuchę

Ciemieniucha to dość częsta przypadłość występująca u niemowlaków do 3 miesiąca życia, pojawiająca się w okolicach głowy malucha. Jej przyczyną jest łojotokowe zapalenie skóry, które powoduje powstawanie łuszczących się płatków. Ciemieniucha nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka, dlatego rodzice mogą pozostać spokojni w trosce o swojego malucha.

Kliknij tutaj, by przejść do preparatu zwalczającego ciemieniuchę.

Sposoby na ciemieniuchę

Łagodna postać ciemieniuchy nie wymaga specjalistycznego leczenia, ponieważ płatki można usunąć samodzielnie w domu. Istnieją również specjalne produkty, dzięki którym choroba ustępuje. Preparaty na ciemieniuchę nawilżają skórę dziecka i zapobiegają jej wysuszeniu, co umożliwia zdejmowanie łusek, a wśród najczęściej stosowanych środków można wyróżnić :

  • szampony
  • olejki
  • masło shea
  • olej kokosowy
  • oliwa z oliwek

Ciemieniuchę u dziecka można również leczyć produktem dostępnym w każdym domu – wazeliną, która sprawdzi się równie dobrze, co preparaty kupione w aptece.

Jak widać ciemieniucha u niemowlaka nie jest szkodliwa, a dzięki odpowiednim produktom da się ją skutecznie wyleczyć.

Możliwość komentowania Ciemieniucha u niemowlaka została wyłączona