dobre cienie do powiek
Kosmetyki

Idealne cienie do powiek

Makijaż oka podkreśla wyjątkowy charakter całej stylizacji. Jego poprawne wykonanie zależy w dużej mierze od wykorzystanych w tym celu kosmetyków. Duże znaczenie zyskują tutaj zwłaszcza odpowiednio dobrane cienie do powiek. Dlaczego? Głównie ze względu na ich transparentny charakter.

Dobór cieni do makijażu

W zależności od sytuacji, jaką ma podkreślać makijaż, warto zdecydować się na określone cienie do powiek. Och podstawowy podział uwzględnia przy tym dwa rodzaje makijaży: dzienne, zwane popularnie casualowymi oraz wieczorowe- wykonywane w sytuacjach, wymagających wyjątkowej oprawy wizualnej. Idąc tym tropem, cienie do powiek mogą mieć matowe, satynowe, bądź połyskujące wykończenie.

Matowe cienie do powiek sprawdzą się przede wszystkim do wykonywania makijażu w stylu nude, który od kilku sezonów wyznacza trendy w ramach codziennego makijażu. Z kolei cienie o satynowym wykończeniu wydobywają kształt oka, a lekki połysk nadaje mu naturalnej głębi. Cienie satynowe stanowią również subtelne przejście do silnego, brokatowego akcentu. Warto jednak pamiętać, że przykuwające uwagę, brokatowe cienie do powiek powinny podkreślać charakter całego makijażu, bez popadania w zbędną przesadę.

Kluczem jest blendowanie

Jak zatem w gąszczu dostępnych produktów do makijażu, znaleźć dobre cienie do powiek? Nie zależnie od tego, czy zainteresowanie skupia się wokół klasycznych, matowych cieni do powiek, czy też na wyrazistym połysku- najważniejsze jest blendowanie. Łatwość, z jaką cienie rozcierają się na powiece tworząc subtelne rozmycie koloru, powinna być podstawowym wyznacznikiem dobrych cieni do powiek.

Możliwość komentowania Idealne cienie do powiek została wyłączona