Kosmetyki

Biała glinka – naturalny kosmetyk przeciwzmarszczkowy

Glinki kosmetyczne znane są ze swoich właściwości odżywiających i poprawiających kondycję cery. Sprawdzają się również w przypadku problemów z trądzikiem, stąd też często sięgają po nie osoby młode. Jedną z popularniejszych glinek kosmetycznych jest glinka biała, działająca odmładzająco i przeciwzmarszczkowo.

Jak działa biała glinka?glinka kosmetyczna

Ze względu na swoje działanie biała glinka kosmetyczna polecana jest dla skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej. Skutecznie ściąga pory, wyrównuje koloryt cery i niweluje zmarszczki, pozostawiając skórę świeżą i odżywioną. Jednocześnie biała glinka jest bardziej łagodna, przez co nie podrażnia skóry i jest bezpieczna również dla cery wrażliwej. Warto tutaj zaznaczyć, że biała glinka ma tak łagodne działanie, że odnajduje swoje zastosowanie również w pudrach dla niemowląt. Stąd uznaje się ją za całkowicie bezpieczną dla każdego typu cery.

Na co uważać przy zakupie glinki kosmetycznej?

Sięgając po wybrany rodzaj glinki kosmetycznej – glinkę białą, zieloną czy każdy inny typ tego naturalnego kosmetyku – warto zadbać o to, by były one jak najbardziej naturalne. Najlepsze glinki to te, w których zawartość substancji aktywnej jest większa niż 95%. Tak samo ważna czy nawet ważniejsza jest zawartość dodatkowych substancji chemicznych. Warto tutaj zwrócić uwagę na substancje zapachowe, które często są dodawane do słabych jakościowo glinek. Dodatkowe składniki sprawiają, że glinka kosmetyczna (https://mydlasie.pl/pl/c/Glinki/18) staje się mniej skuteczna, ale również czyni ją mniej łagodną i może wywoływać reakcję alergiczną.

Możliwość komentowania Biała glinka – naturalny kosmetyk przeciwzmarszczkowy została wyłączona