zestaw do farbowania brwi Refectocil - henna i inne kosmetyki oraz akcesoria
Kosmetyki

Farbowanie brwi henną – świetny sposób na piękny wygląd

Nawet osoby mające z natury ciemne brwi nie zawsze mogą cieszyć się ich taką właśnie barwą, szczególnie latem, gdyż brwi, ze względu na to, że są dość cienkie i rzadkie, są jeszcze mocniej narażone na płowienie, tj. rozjaśnianie się, pod wpływem słońca. Na ich kolor ujemnie wpływa też stosowanie środków do demakijażu, a nawet zwykłych myjących, gdyż zwykle je wysusza, a wysuszone włosy, mając rozchylone łuski, stają się jaśniejsze.

Kiedy chce się odzyskać ciemny kolor, warto zdecydować się na farbowanie brwi henną ze strony https://www.cocolita.pl/henna-do-brwi, szczególnie wtedy, gdy nie chce się lub nie potrafi wykonywać makijaż brwi.

Jak henna na brwi na nie wpływa?

Jest to sposób barwienia włosków stosowany znacznie częściej niż jakikolwiek inny – tylko nieliczne kobiety, farbując swe włosy na ciemno, przy okazji farbują też brwi. Zdecydowanie lepiej będzie użyć do tego celu henny, gdyż środek ten powstał specjalnie do barwienia tych włosków i można mieć pewność, że zadziała dobrze, a przy tym nie spowoduje negatywnych skutków ubocznych.

Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że henna na brwiach nie utrzymuje się bardzo długo. Zależy to od częstotliwości mycia i demakijażu brwi, ale zwykle uważa się, że po dwóch tygodniach efekt nie jest już tak widoczny jak na początku (choć pewnie ma to też związek z przyzwyczajeniem się do wyrazistego koloru brwi). Czy to oznacza, że hennę trzeba nakładać tak często?

Nie jest to wskazane. Choć barwnik jest naturalny – henna to roślina – to stosowana do jego rozrabiania woda utleniona działa na włoski wysuszająco, a nawet, jeśli stosuje się ten zabieg zbyt często, niszcząco – brwi mogą stać się kruche.

Jednak stosowany z umiarkowaną regularności, zabieg ten nadaje brwiom nie tylko piękny, głęboki ciemny kolor, ale też połysk, dzięki czemu wyglądają zdrowiej i pięknie.

Samodzielnie czy w salonie?

Henna do brwi dostępna jest w każdej drogerii i zwykle kosztuje kilka złotych. Koszt farbowania brwi henną w salonie także nie jest duży, niemniej wydaje się, że zakup produktu do samodzielnego użytku to lepsza opcja, zwłaszcza że jedno opakowanie wystarczy na wiele zabiegów.

Możliwość komentowania Farbowanie brwi henną – świetny sposób na piękny wygląd została wyłączona