Makijaż nie musi szkodzić skórze!
Kosmetyki

Makijaż nie musi szkodzić skórze!

Wiele kobiet odczuwa przykre skutki makijażu, ale godzi się na nie, gdyż bez makijażu twarz nie zawsze wygląda dobrze. Nie musi tak jednak być, wystarczy sięgnąć po dobre kosmetyki, które pozwolą uniknąć wysuszania, zatykania porów, przetłuszczania czy podrażniania skóry.

Najlepsze – naturalne

Chcąc uniknąć wyżej wymienionych problemów, trzeba nie tyle wybierać produkty wysokiej jakości (czyli droższe), co stawiać na preparaty naturalne (co nierzadko oznacza jeszcze niższe ceny).

Wynika to z tego, że chemiczne składniki zawsze powodują w mniejszym lub większym stopniu wysuszanie, a także nierzadko podrażnienia i inne przykre skutki. Świetnym wyborem będą na przykład kosmetyki mineralne z linii Annabelle Minerals.

Najlepsze - naturalne

Pudry i podkłady mają bez wątpienia największe znaczenie, gdyż mają bezpośrednią styczność ze skórą (w odróżnieniu na przykład od tuszu do rzęs), są nakładane na jej dużą powierzchnię, a przy tym zwykle na wiele godzin.

Oferowany przez Annabelle Minerals podkład może być śmiało „noszony” nawet przez kilkanaście godzin, gdyż jego lekka formuła nie zatyka porów.

Tak samo działa proponowany przez Annabelle Minerals puder, który w dodatku pochłania nadmiar sebum, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry i jej brzydkiemu błyszczeniu.

Naturalne tusze i pomadki działają też pielęgnująco, gdyż są oparte na woskach i olejkach o działaniu nawilżającym.

Kwestia demakijażu

Nie chcąc, by makijaż szkodził skórze, trzeba też skupić się na demakijażu. Często to właśnie ten zabieg najmocniej szkodzi skórze i jest dla niej największym wyzwaniem. Agresywne, wysuszające kosmetyki warto pożegnać na rzecz olejków czy łagodnych pianek myjących.

Świetnym wyborem są przy tym preparaty do stosowania z wodą, gdyż pocieranie wacikami niepotrzebnie podrażnia skórę i jest zwyczajnie nieprzyjemne.

Możliwość komentowania Makijaż nie musi szkodzić skórze! została wyłączona