Pudry mineralne
Kosmetyki

Zalety pudrów mineralnych

Wszystko, co naturalne jest modne. Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością i są coraz chętniej wybierane przez Polki. Przekłada się to na coraz większą różnorodność tych produktów oraz dostępność ich we wielu wersjach i odcieniach.

Naturalne

Kosmetyki mineralne, w tym puder mineralny są najbardziej naturalnymi kosmetykami, jakie można sobie wyobrazić. Mają możliwie krótki skład, a wszystkie składniki pochodzą z natury. Żadnych konserwantów, barwników, silikonów, parabenów i szeroko pojętych ulepszaczy. Wpływa to na to, że pudry mineralne nadają się do każdego typu skóry, a szczególnie tej wrażliwej, ze skłonnościami do alergii, podrażnień i trądziku. Pudry mineralne służą głównie do wykańczania makijażu. Kosmetykiem bazowym jest podkład, który ujednolica cerę i musi być właściwie dobrany kolorystycznie. Puder może występować we wersji transparentnej, matującej i znacznie rzadziej – koloryzującej.

Wygodne w użyciu

Pudry mineralne nakłada się tak samo, jak tradycyjne kosmetyki. Nie ma żadnych udziwnień w tym temacie. Do aplikacji, stosuje się najczęściej gruby pędzel kabuki lub flat top. Czasami używa się też specjalnych pędzli do aplikacji kosmetyków mineralnych. Jedyne, o czym trzeba pamiętać nakładając te kosmetyki – to zachowanie umiaru. Gwarantuje to ładny, naturalny efekt makijażu. Łatwiej jest też dołożyć dodatkowe warstwy pudru mineralnego, niż usunąć go, gdy jest położony zbyt grubo. Konieczne jest też dobieranie pudru do typu skóry. Od tego zależy efekt końcowego wykończenia makijażu. Świetną ofertę na pudry mineralne posiada drogeria Cocolita, możesz ją sprawdzić TUTAJ.

Możliwość komentowania Zalety pudrów mineralnych została wyłączona