płyn do płukania gardła antybakteryjny
Kosmetyki

Płyn do płukania ust — zasady stosowania, przeciwwskazania

Aby zapobiegać nieświeżemu oddechowi i chorobom zębów, eksperci zalecają codzienne stosowanie leczniczego płynu do płukania jamy ustnej.

Płyn do płukania jamy ustnej — jak używać?

Wydaje się, że nie ma żadnych instrukcji dotyczących stosowania płynu antybakteryjnego do ust, ale pwarto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że będzie on skuteczniejszy dla zdrowia Twojej jamy ustnej.

Płyn do płukania jamy ustnej jest dodatkiem do zabiegów higienicznych, nie może w pełni zastąpić standardowej szczoteczki do zębów, ale może wzmocnić jej działanie. Czyszczenie szkliwa i dziąseł za pomocą szczoteczki do zębów umożliwia mechaniczne usuwanie płytki nazębnej i powinno być wykonywane systematycznie. Preparat należy stosować po umyciu zębów, aby dodatkowo oczyścić jamę ustną z resztek pokarmu i płytki nazębnej. W takiej sytuacji efekt jego zastosowania będzie najlepszy.

Płyn do płukania gardła antybakteryjny — przeciwwskazania

Przeciwwskazania są nieliczne, ale istnieją: dzieciństwo, ciąża. Wiele produktów do płukania zawiera alkohol, co oznacza, że nie należy ich podawać dzieciom, a tym bardziej połykać. Ponieważ w takich produktach zawarta jest pewna ilość etalonu, która w jakiś sposób dostaje się do krwiobiegu poprzez wchłanianie przez jamę ustną, płukanki są przeciwwskazane dla pacjentów uzależnionych od alkoholu.

płyn do płukania gardła antybakteryjny

Chociaż płukanki są skuteczne w zabijaniu zarazków, mogą wywoływać:

  • Reakcje alergiczne;
  • Zapalenia;
  • Suchość tkanek miękkich.

Jeśli tak się stanie, należy natychmiast odmówić stosowania produktu.

Możliwość komentowania Płyn do płukania ust — zasady stosowania, przeciwwskazania została wyłączona