purles
Kosmetyki

Jakie kosmetyki wybrać dla cienkich włosów?

Cienkie włosy to typ włosów, który bardzo łatwo obciążyć kosmetykami. Nieco za dużo niewłaściwego składnika, a efektem są włosy bez uniesienia, płaskie. Żeby uniknąć takiego efektu, warto wiedzieć, jakie kosmetyki stosować do włosów cienkich tak, by ich naturalny blask i piękno nie zostało przygaszone. Taka wiedza może przydać się zwłaszcza osobom, które prócz cienkich włosów, mają je także nieco zapuszczone, a zatem dłuższe. 

Pielęgnacja dla cienkich włosów

Cienkie włosy to nie problem, a indywidualne cecha włosa. Żeby wydobyć z nich maksymalnie dużo dla atrakcyjnego wyglądu, warto wiedzieć, że stosowanie niektórych produktów jest niekorzystne. Tak ma się sytuacja na przykład w przypadku produktów 2w1. Takie produkty to zazwyczaj połączenie szamponu z odżywką, co może być korzystne dla innego typu włosów, ale w przypadku włosów cienkich efektem mogą być ciężkie włosy bez życia. Czemu? Ponieważ odżywka naniesiona od nasady bardzo często obciąża niepotrzebnie delikatne włosy. W takim przypadku dużo korzystniejsze może być zastosowanie odżywki purles, nie od nasady, ale od połowy długości włosów czy też na same końcówki. 

Purles kosmetyki do włosów wymagających 

purles
Kosmetyki do włosów marki Purles znajdziesz na tej stronie.

Purles kosmetyki do włosów to propozycja dla osób posiadających cienkie włosy, które chcą postawić na kosmetyki wysokiej jakości, a do tego skomponowane pod indywidualne potrzeby. Kosmetyki do włosów cienkich powinny być lekkie, to znaczy w składzie nie powinno się znaleźć zbyt wiele olejów, które również mogą włosy obciążyć. Pozytywniejsze działanie mogą wykazać różne ekstrakty, które delikatnie będą pielęgnować włosy. Na taki rodzaj włosów pozytywnie mogą zadziałać także maski lub odżywki o działaniu odbudowującym. Warto stosować również kosmetyki zwiększające objętość włosów, już od nasady. Dają one optyczny efekt zwiększonej ilości włosów.

Możliwość komentowania Jakie kosmetyki wybrać dla cienkich włosów? została wyłączona