pielęgnacja skóry twarzy jest szczególnie ważna po 30 roku życia
Kosmetyki

W pogoni za młodością – twarz wizytówką upływu czasu

Z pewnością niejeden oddałby konia z rzędem za łyk eliksiru młodości. Choć każdy wie, że na starość i związane z nią blaski i cienie przyjdzie czas na każdego, to mało kto jest gotów przyjąć ją z tymi blaskami i cieniami. I nie każdy musi.

Od kiedy przeciwdziałać starzeniu się? 

Proces starzenia się jest niczym innym jak naturalnym, biologicznym i psychicznym procesem, który polega na powolnej degradacji komórek budujących organizmy żywe. Dotyczy wszystkich i wszystkiego co żyje na naszej planecie i nie zostało zaprojektowane w taki sposób, by można było to zatrzymać, ale ludzkość uzbrojona w naukę i mając za sobą wieki poszukiwań „eliksiru młodości” odkryła sposób, jak opóźniać i neutralizować skutki tegoż procesu.

Zdecydowana większość tych czynności opiera się na zadbaniu o ogólną kondycję organizmu, a nic tak nie zdradza wieku jak wygląd.

Kiedy zacząć przygotowywać się na nieuchronną starość? Najlepiej od najmłodszych lat.

Kremy odmładzające

Kremy powinno się stosować od najmłodszych lat. Właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry, zwłaszcza cały dzień eksponowanej na działanie środowiska zewnętrznego cery, jest kluczowe dla utrzymania jej we właściwej kondycji. Do tego celu używa się kremy na dzień i na noc. Najczęściej dostosowywane są do wieku użytkowników w sposób odpowiadający ich aktualnym potrzebom. I tak dla osób 20+ stawia się głównie na regenerację i nawilżanie. Wtedy może też pojawić się konieczność walki z płytkimi zmarszczkami, ale twarz nie traci jeszcze swojego owalu.

W walce o utrzymaniu owalu twarzy (który jest jednym z czynników zmieniających się w procesie starzenia) pomagają produkty marki Vichy (zobacz), a szczególnie – dedykowana dla potrzeb kobiet po menopauzie seria Vichy Neovadiol. Krem modulujący owal twarzy ma na celu poprawić koloryt skóry, spłycić zmarszczki, przywrócić skórze gęstość, jędrność, elastyczność, a przy okazji zatroszczyć się też o odpowiedni poziom jej nawilżenia. Kosmetyki Vichy są też dedykowane dla osób z innymi potrzebami – na przykład opóźniające pojawianie się oznak starzenia, nawilżające czy korygujące niedoskonałości.

Możliwość komentowania W pogoni za młodością – twarz wizytówką upływu czasu została wyłączona