demakijaż
Kosmetyki

Oczyszczamy skórę przy pomocy olejków

Czy olej może być rozpuszczalnikiem? Okazuje się, że tak. Oleje do rozpuszczania niektórych substancji stosuje się, np. w farmacji. Są to oczywiście oleje pochodzenia roślinnego. O tym, że witamina A rozpuszcza się w tłuszczach, też chyba wszyscy słyszeli. Oleje to naprawdę niezwykłe substancje.

Olejki do demakijażu

olejek do demakijażu - Cocolita.pl
olejek do demakijażu – źródło: Cocolita.pl

Oczywiście oleje nie rozpuszczają wszystkiego, ale są także stosowane jako świetny rozpuszczalnik do farb – znacznie poprawiają ich konsystencję. Dużo na ten temat na pewno wiedzą plastycy i kosmetyczki, które często olejkami zmywają makijaż. Jakby przecież na to nie patrzeć, to malowanie twarzy również odbywa się przy pomocy kolorowych pigmentów. Olejek do demakijażu nałożony na kosmetyki kolorowe na naszej twarzy, zdecydowanie je upłynni, rozmasuje, aby potem dużo łatwiej było je usunąć z twarzy. I nie trzeba do tego siły. Wygląda to zawsze tak samo: olejek do mycia twarzy w bardzo niewielkiej ilości nakłada się na twarz i masuje, aż do połączenia się go z naszym makijażem. Potem najlepiej przetrzeć twarz przy pomocy wacika namoczonego w ciepłej wodzie, co pozwoli otworzyć pory.

Moc odżywczych składników

To, co zdecydowanie wyróżnia olejek do demakijażu od innych tego typu kosmetyków, to przede wszystkim jego właściwości odżywcze. Oleje to przecież skoncentrowane substancje aktywne z roślin o niezwykłych właściwościach. Dlatego wystarczą zaledwie trzy kropelki, aby uwolnić tę moc i przekazać ją skórze. Pielęgnują więc, odżywiają i nawilżają. Okazuje się, że oleje mają naprawdę uniwersalne zastosowanie. 

Możliwość komentowania Oczyszczamy skórę przy pomocy olejków została wyłączona