Kosmetyki

W jaki sposób używać masek Kerastase?

Aby włosy były odżywione, lśniące i pięknie się prezentowały należy odpowiednio o nie dbać. Na szczęście zabiegi pielęgnacyjne nie są czasochłonne, wystarczy bowiem dokładne oczyszczenie włosów oraz zastosowanie maski. Jakie właściwości ma ten produkt i jak go stosować, by uzyskać pożądany efekt?

Działanie maski do włosów

Maska Kerastase to produkt pielęgnacyjny, który wnika głęboko we włosy, dzięki czemu odbudowuje ich strukturę oraz mocno je odżywia. Na rynku dostępne są maski odpowiadające na różne potrzeby kosmyków, co sprawia, że każda kobieta znajdzie kosmetyk dla siebie. Można znaleźć między innymi produkty do włosów farbowanych, grubych, cienkich, puszących się czy potrzebujących nawilżenia.

Prawidłowe stosowanie produktu

Ważną kwestią jest dobór maski Kerastase do potrzeb włosów, równie istotne jest odpowiednie stosowanie produktu. Pierwszym krokiem zawsze powinno być dokładne umycie włosów szamponem. Następnie należy osuszyć kosmyki ręcznikiem, w przypadku gdy będą one mokre woda rozcieńczy kosmetyk znacznie zmniejszając jego efektywność. Na tak przygotowane włosy można zaaplikować porcję maski, należy ją rozprowadzić na całej długości pasm i delikatnie wmasować, a następnie zostawić na około 5 minut. Po upływie tego czasu trzeba starannie spłukać produkt.

Istotna jest także częstotliwość stosowania maski Kerastase. To produkt z dużą ilością składników odżywczych, dlatego też nie ma konieczności stosowania go po każdym myciu. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie produktu przy co drugim myciu, mniej więcej dwa razy w tygodniu.

Możliwość komentowania W jaki sposób używać masek Kerastase? została wyłączona