najlepsze odżywki do rzęs
Kosmetyki

Co powinna zawierać dobra odżywka do rzęs?

O tym, że powinno się stosować odżywkę do rzęs, wie każda kobieta. Nie każda jednak wie, jaki powinien być skład takiej odżywki. A jest on bardzo ważny, ponieważ odpowiednio dobrany skład gwarantuje po pierwsze oczekiwane efekty stosowania takich odżywek, a po drugie zapewnia to, że posiadane rzęsy będą bezpieczne i stosowanie danej odżywki ich nie zniszczy. Co zatem powinna posiadać w swoim składzie najlepsza odżywka do rzęs?

Bo najważniejsze są witaminy

Tak jak w przypadku zupełnie innych środków pielęgnacyjnych, czy też odżywczych, tak również w przypadku odżywek do rzęs, kluczowe znaczenie mają stosowane w nich witaminy. Bardzo ważne jest to, aby dana odżywka posiadała w swoim składzie witaminę E oraz prowitaminę B5.

Witamin E to tzw. witamina młodości. Nazwę swą zawdzięcza silnym właściwościom antyoksydacyjnym. Dodatkowo w takiej odżywce pełni funkcję ochronną i opóźniająca starzenie. Dzięki niej rzęsy są mocniejsze i rzadziej wypadają.

Prowitamina b5 jest środkiem nawilżającym, który jednocześnie chroni rzęsy przed działaniem czynników zewnętrznych.

Piękne rzęsy, to długie rzęsy

Zupełnie innym składnikiem, który powinien się znaleźć w składzie takiego preparatu, jest substancja pobudzająca wzrost. Najczęściej jest to grupa różnych składników, które albo mają za zadanie współpracowanie ze sobą, albo też uzupełniają swoje działania.

Efekt ich obecności na rzęsach da się łatwo zauważyć poprzez znaczne ich wydłużenie i wzmocnienie. Najczęściej w tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna i peptydy.

Możliwość komentowania Co powinna zawierać dobra odżywka do rzęs? została wyłączona