stosowanie kremów na twarz
Kosmetyki

O czym warto wiedzieć, wybierając krem nawilżający do twarzy?

Nawilżanie to jeden z najważniejszych zabiegów, jakiego potrzebuje każda skóra, a zwłaszcza skóra twarzy, gdyż to ona najmocniej narażona jest na wpływ szkodliwych czynników, powodujących przede wszystkim jej wysuszanie. Dlatego też dobry krem nawilżający to absolutna podstawa pielęgnacji gdy chce się cieszyć się komfortem, dobrym stanem skóry, a także zachować jej młodzieńczy wygląd przez jakiś czas.

Konieczne optymalne nawilżenie

Wybierając krem nawilżający do twarzy, trzeba postawić na produkt naprawdę dobry, zapewniający optymalne nawilżenie. W wielu przypadkach jest ono tylko powierzchowne, co nie ma większego znaczenia. Skóra musi być dobrze nawilżona, by zniknęło przykre uczucie jej ściągnięcia, pojawiające się zwłaszcza po myciu. Poza tym brak nawilżenia sprzyja podrażnieniom, a przede wszystkim – szybszemu starzeniu, gdyż powoduje utratę elastyczności skóry.

Krem dobrze dobrany do potrzeb

Wybierając krem, warto też kierować się potrzebami oraz wiekiem swojej skóry. Zupełnie inny kosmetyk będzie odpowiedni dla przetłuszczającej się, trądzikowej cery nastolatki, a inni – dla dojrzałej kobiety z suchą skórą. Na szczęście kremy nawilżające do twarzy są dostępne w bardzo szerokim wyborze. W sklepach zwykle można znaleźć jasno oznaczone działy z produktami dla konkretnych grup wiekowych. Poza tym wybierać można wśród kremów do cery suchej, tłustej, normalnej czy mieszanej – trzeba tylko dobrze określić typ swojej skóry, co nie jest trudne.

Osoby krem na dzień i na noc

Wiele kosmetyków, zwłaszcza naturalnych, dedykowanych jest do użytku na dzień i na noc. Wbrew pozorom, wcale nie oznacza to, że są tak świetne, iż mogą radzić sobie w obu tych porach. Skóra ma zupełnie inne potrzeby w dzień i w nocy, dlatego każdy, kto serio myśli o pielęgnacji swej cery, musi mieć osobne produkty na dzień i na noc. Krem nawilżający na dzień powinien być dość lekki, dobrze się wchłaniać i zapewniać skórze ochronę. Dobrze też, gdyby miał filtr UV. Na noc zaś potrzebny jest krem wspierający regenerację, która w tym czasie zachodzi w skórze.

Możliwość komentowania O czym warto wiedzieć, wybierając krem nawilżający do twarzy? została wyłączona