Zabiegi estetyczne

Kolczyki do pępka

Od lat człowiek szuka pomysłów na wyróżnienie się, podkreślenie swojego indywidualnego charakteru oraz wyrażenie siebie samego. Doskonałym pomysłem jest wykonanie piercingu, który już w czasach starożytnych dla plemion był niezwykle ważnym symbolem. Przekłuwanie ciała początkowo było wyrazem przynależności do danej grupy, a także pewnego rodzaju talizmanem. Dzisiaj ma charakter głównie estetyczny oraz upiększający. 

Kolczyk w pępku jako seksowna ozdoba kobiecego ciała.

Jednym z najbardziej popularnych, szczególnie wśród kobiet, jest kolczyk w pępku. Swoje uznanie zdobył już w latach 90-tych i stale zyskuje na popularności wśród nastolatek, młodych dziewczyn, a także kobiet dojrzałych. Jest uważany za niezwykle seksowną ozdobę kobiecego ciała. W zasadzie przekłuciu nie ulega sam pępek, ale błona skórna nad pępkiem. Do jego wykonania nie trzeba mieć szczególnych predyspozycji, jednak należy pamiętać o tym, że pępek musi mieć odpowiednią głębokość. Wykonanie go nie jest szczególnie bolesne, dlatego też jest często jednym z pierwszych miejsc przekłucia ciała u młodych osób.

Kolczyki do pępka – jaki wybrać?

Najczęściej stosowane kolczyki do pępka to tzw. banany. Warto zadbać o to, aby od razu po przekłuciu nie były one zbyt mocno ozdobne, ani długie. Jest to podyktowane tym, aby nie powodować dodatkowych podrażnień. Pępek przez małe ukrwienie jest miejscem dosyć trudnym do gojenia, jednak po tym czasie można już swobodnie zmieniać kolczyki, wybierając wśród wielu różnorodnych modeli, wzorów, rozmiarów i kolorów.

Możliwość komentowania Kolczyki do pępka została wyłączona