Zabiegi estetyczne

Co warto wiedzieć przy zakupie farby do włosów?

Dobra farba do włosów nie tylko nadaje włosom lśniący, jednolity kolor, ale przede wszystkim pozostawia je gładkie i  miękkie. Skład farb bywa jednak bardzo różny i co za tym idzie, może bardzo różnie wpływać na kondycję włosów. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy zakupie farby do włosów, by ich nie zniszczyć?

Farba farbie nierówna

Farby do włosów różnią się przede wszystkim trwałością oraz tym na jakie kolory włosów można je nakładać. Nie każdą farbę można nakładać na dany kolor włosów, dlatego bardzo ważne jest by sprawdzić czy nasz barwa naszych włosów mieści się w zakresie tonalnym krytym przez daną farbę. To bardzo ważne, bo choć najczęściej wynikiem złego dobrania farby jest za słaby efekt zabiegu, to skutki może być uzyskanie niechcianego lub nierównomiernego koloru. Warto też pamiętać,  że dopiero farby o bardziej inwazyjnym składzie radzą sobie z dużymi zmianami kolorów, zwłaszcza w przypadku naturalnie ciemnych włosów. A im bardziej inwazyjny skład, tym większe ryzyko uszkodzenia włosów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zmiana koloru w domowych warunkach zawsze jest nieco bardziej ryzykowna, niż ta w profesjonalnym salonie, dlatego nie powinno się w takich warunkach drastycznie zmieniać koloru. Wybierając farbę do włosów zawsze należy wybierać taką, która nie zawiera amoniaku, który bardzo niszczy włosy. Bardzo ważne jest by zapoznać się z treścią opisaną na opakowaniu, dzięki temu nie tylko wybierzemy właściwy rodzaj trwałości produktu, ale również sprawdzimy czy pokryje aktualnie posiadany koloru włosów.

Możliwość komentowania Co warto wiedzieć przy zakupie farby do włosów? została wyłączona