Zabiegi estetyczne

Kolczyki w uchu – czy można w nich spać?

Na piercing ucha zdecydowanych jest wiele osób. Nierzadko już dzieci posiadają kolczyki w uszach, jako iż stanowią one idealne dopełnienie w w każdej stylizacji i błyskotkę, która potrafi dodać uroku. Po udanym przebiciu, umieszcza się kolczyki w uchu, niemniej jednak pojawia się wieczór i należy się zastanowić, co dalej? Ściągnąć kolczyki czy też może pozostawić je w uszach? 

Przekłucie uszu – zalecenia 

Przebijanie uszu nie wydaje się być nazbyt poważnym zabiegiem, ale trzeba mieć na uwadze, iż zostanie po nim rana, która będzie się musiała zagoić. W studiu zakładane są kolczyki do uszu, których nie można zdejmować przez kolejne dwa tygodnie albo dłużej w zależności od tego, jak szybko będą się goić rany. Oznacza to, iż w kolczykach trzeba spać, niemniej nie będą one kolczykami na stałe. Kiedy ucho się zagoi, możemy zdecydować się na inne kolczyki do ucha albo ich zdjęcie. 

Chwilę po procesie przekłuwania uszu trzeba pamiętać, aby ich nie narazić na wdawanie się zakażenia. Z tego właśnie względu nie można ich co chwilę dotykać, żeby bakterie nie przedostawały się do ran. 

Czy możemy spać w kolczykach?

Wówczas, gdy minie już parę tygodni od przekłucia uszu, zaczynamy się zastanawiać, czy możemy ściągnąć kolczyki na noc. Jest to jak najbardziej wskazane, gdyż uszy w nocy będą mieć czas, żeby odpocząć. Płatki uszu, w których ciągle są kolczyki, mogą po czasie się rozciągać, dlatego lepiej będzie zmniejszyć czas noszenia kolczyków w uszach, tym bardziej w czasie snu, kiedy nie będą nam potrzebne. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z ofertą kolczyków na: https://crazyneedles.pl/kategoria/kolczyki-do-uszu.

Możliwość komentowania Kolczyki w uchu – czy można w nich spać? została wyłączona